Hesabım
  Taklitleriyle Asıllarını Yaşatan Filmler!
  Yazar: Su Bahadır — 29 Oca 2018 - 12:45

  Taklit ettikleri filmler gişe rekortmeni olurken, kendileri batan kopya filmler burada...

  Muhteşem Yaratıklar & Alacakaranlık Efsanesi
  1. Muhteşem Yaratıklar & Alacakaranlık Efsanesi +
  Muhteşem Yaratıklar ve Alacakaranlık Efsanesi filmlerinin ikisi de, doğaüstü bir karşı cinsine aşık olan bir gencin aşk hikayesini anlatıyor. Ancak okurlarca sevilen gençlik roman serilerinin kritik noktası; seyircilerin sevdiği kıvrak aşk hikayelerinin beyaz perdede yavan kalıyor olması. Sonuçta suratsız bir kızın havalı bir vampire aşık olması, bir delikanlının 16. yaş gününde ya iyi olarak damgalanacak ya da dünyayı yok edeceği kesinleşecek olan cadı bir kıza aşık olmasından daha kolay anlaşılabilir bir tema.
  Devamı...

  Taklit en tembel iltifat biçimidir. Film yapımcılarını bir filmin başarısına özenmek ve ona ulaşmak istedikleri için suçlayamayız, ancak bazen her şey plana göre gitmez. Kesin başarı formülü olarak görülen yöntemler bazen tamamen ters teper ve ortaya seyircilerin nefret ettiği, eleştirmenlerin başını çevirdiği ve yönetmenlerinin kariyerlerine kara bir leke gibi yapışan yapımlar ortaya çıkar. 

  Başarı kazanan kült filmlerin pervasızca sırtına bilmekle kalmayıp aynı zamanda orijinallerin başarılarına layık olamayan taklit filmler burada...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Democles
   Mesela Eragon kopya olma sebebi sıradan insanların kahramana dönüştürülmesi olduğu söylenmiş.Bu kadar ince düşünülürse çoğu filme bu bunun kopyası dersin ya da battleshipe sırf robotlar var diye kopya denmiş.Bu kadar ince düşünülmesi bana saçma geliyor, bir filme kopya demek için bu kadar basit sebepler kullanılmamalı bence.
  • Yavuz Gözeller
   Tahmin edeyim, sevdiğiniz bir film listede? ben yıllardır percy jackson'ın harry potter taklidi olduğundan şikayet eden bir insan olarak listenin gayet haklı olduğunu düşünüyorum. İnsanlar birbirinin taklidi filmleri bilmeli, en azından izledikleri filmlerin kaliteli versiyonları olduğunun bilincinde olmalı. Liste biraz daha genişletilebilirdi, Underworld serisinin Blade'i ne kadar kopyalamış olduğunun altı çizilmeliydi ama o listenin yanlış olduğunu düşünmüyorum.
  • Democles
   Saçma bir liste olmuş.
  Yorumları göster
  Back to Top