Hesabım
  Hollywood'un Zengin İnsanlar Hakkında Düşündüğü Tuhaf Şeyler!

  Hayat Hollywood'un zenginlerine güzel...

  Hollywood gibi bir camianın zenginliği daha gerçekçi ele alabileceğini düşünürsünüz ancak hayır, Hollywood fakir fukara olan bizlerin hayal gücünü zorlamak ve zenginliğin nasıl bir şey olduğunu tahayyül edebilmemizi sağlamak için onu öyle göklere çıkarır ki, öyle bir hayatın mutlu edip etmeyeceğini sorgulamaya başlarız. Para güzeldir, hoştur ancak Hollywood yapımlarında gördüğümüz kimi zenginlik göstergeleri öyle tuhaf haller alır ki, Hollywood'un gizli fakirlerden oluşup oluşmadığını düşünmeye başlayabiliriz.

  İşte sizler için zenginliğin Hollywood'taki tasvirinde öne çıkan absürd noktalar...

  Milyarderler Şıp Diye Her Şeyi Satın Alabilir

  Milyarderseniz evrak işleriymiş, notermiş, avukatmış, devlet dairenin hımbıl çalışanlarının dandik imzasıymış uğraşmazsınız. Çek defterini çıkarıp birkaç rakam karalarlarsınız ve boom, artık şirket sizin olur. Batman Begins'te Bruce Wayne koca bir oteli sırf havuzuna girebilmek için satın alırken, Başlangıç'ta da sırf daha iyi koltuklarda oturmak için koca havayolu şirketi el değiştirmişti. Siz daha akbilinizde ne kadar kaldığını düşünün...

  Yat Sahibi Zenginler Mutlaka Kaptan Şapkası Takar

  Zenginsiniz ve yatınız var. Bunu göstermenin en doğru yolu mutlaka bir kaptan şapkası takmaktır. Zengin olduğunuz için büyük ihtimalle özel bir kaptanınız olacaktır ama olsun, siz yine de zenginliğinizden ödün vermeyin ve o şapkayı kafanıza takın ne olur ne olmaz. Olur da biri zengin olup olmadığınızla ilgili şüpheye düşer falan...

  Zengin Çocuklar Geleceğin Issız Adamlarıdır

  Filmlerin zengin çocuklar hakkında bize öğrettiği bir şey varsa, bu da sonsuz para ve fırsatın sadece hayatınızı mahvedeceğidir. Zenginlik içinde büyüyen çocuklar tecrit altında, ebeveynlerinin umursamadığı, diğer çocukların ilgilenmediği bireyler olurlar. Çünkü zengin olmak ... utanç verici? Genellikle zengin çocuklar o kadar yalnızdır ki ebeveynleri onlar için arkadaş kiralamak zorunda kalırlar. (Böyle iş başvurusu görürseniz bize de atın.)

  Yalnızca Zenginlerin Tutkulu Aşk Hayatı Vardır

  Zengin değilseniz öyle tutkulu anlar yaşayamazsınız. Fakir bir vatandaşken tutkulu bir aşk ya da cinsel hayatınız olamaz, ancak zenginseniz böyle fantazileriniz olabilir. Ancak zenginken de sınırsız imkanlarınız olacağını düşünmeyin. Eğer zenginseniz aşk hayatınızda mutlaka güçlü olmayan taraf gücü eline alacak ve siz de çaresiz olmaktan keyif alacaksınız. Zengin olmanın kuralı budur! Temel İçgüdü, Grinin Elli TonuSekreter gibi filmler bu durumun en güzel örneğidir. Zenginler her zaman daha tutkulu, daha yaratıcı ve daha seksidir.

  Zenginler Her Zaman Refakatçi Eşliğinde Yıkanır

  Zenginseniz koca banyoda tek başınıza yıkanacak değilsiniz ya! Boşuna mı o kadar paranız var, elbette biri yanınızda duracak. Ona gerçekten ihtiyacınız var mı? Hayır. Onların sizin yanınızda olmak için bir sebebi var mı? Hayır. Ama orada olmaya devam edecekler mi? Evet. Neden? Çünkü zenginlere tek başına yıkanmak yakışmaz. Birileri mutlaka o büyülü ana şahitlik etmelidir. Scarface'te bir banyo sırasında iki kişinin birden odada bulunabildiğini de gördük.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top