Hesabım
  90'ların En İyi Korku Filmleri!
  19 Ağu 2019 - 19:28

  90'lı yılların en iyi korku filmlerini sizler için derledik.

  Silence of The Lambs
  1. Silence of The Lambs +
  Devamı...

  1990'lar, korku filmleri için en kötü on yıllardan biri olarak kabul edilir, ancak bu hiçbir şekilde kötü bir dönem olduğu anlamına gelmez. 1980'lerin altın çağının ardından ona yetişebilmek her zaman zorlu bir görev olacaktır. Oysa 2000'li yıllar bize karanlık zamanlar yaşayan bir dünyanın kültürel havasını yansıtan inanılmaz filmler verdi.

  ‘90'lar, kıyaslandığında daha dikkat çekici görünen yirmi yıl arasında sıkışmış durumdalar, ancak hala iyi niyetli klasiklerden, yersiz mücevherlerden ve eğlenceli şovlardan kendi paylarını ürettiler. Aslında 90’lar, özellikle de o zaman piyasaya sürülen tüm orijinal filmleri göz önüne aldığınızda, korku için oldukça iyi bir zamandı.

  90'lar yeniden çekim patlamasından önceye denk geldi, bu yüzden de özgünlük hala gelişiyordu. Stüdyolar Paul W.S. Anderson gibi yönetmenlere gişe canavarı Ufuk Faciası gibi filmler yapacak dev bütçeleri sunuyordu.

  Bunu akılda tutarak, şimdi 90'ların korku örneklerini tekrar ziyaret etmek ve en iyi çabalarından bazılarını takdir etmek için mükemmel bir zaman! İşte 90'lı yılların en iyi korku filmleri...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top