Hesabım
  Dizi Sektörü Deprem Bölgesine Yardım İçin Harekete Geçti

  Birçok yapım şirketi setleri durdurdu; ışık, jeneratör ve karavanlar deprem bölgesine gönderiliyor.

  .

  6 Şubat günü yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 10 ilde yaşanan büyük yıkımlar sonrasında, sinema ve dizi sektörü de yardım seferberliğine katıldı. Sinema TV Sendikası'nın setlerin durdurulması ve çekimlerde kullanılan karavan, tuvalet karavanı, ışık ve jeneratörlerin deprem bölgesine gönderilmesi çağrısının yanı sıra; oyuncu Demet Özdemir, görüntü yönetmeni Uğur İçbak gibi sektörden isimler de benzer çağrılarda bulunmuşlardı.

  Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları Meslek Birliği'nin (TESİYAP) sosyal medya hesaplarından şu ifadeler paylaşıldı: Ülkemizi yasa boğan elim deprem felaketi sonrası Televizyon ve Sinema Filmi Yapımcıları olarak üyemiz yapım şirketleri arasında maddi ve ayni yardımlar toplanmasını ve bu yardımların AFAD ve AHBAP koordinasyonunda depremzedelere en kısa sürede ulaştırılmasını sağlayacağız.

  Ay Yapım, Gold Yapım, Medyapım ve MF Yapım bu mesajı sosyal medya hesaplarından paylaşarak yardım çağrısına destek verdiklerini belirttiler.

  Ay Yapım Dizi Çekimlerini Duraklattı: Karavan ve Jeneratörler Deprem Bölgesine Gidiyor!

  Aynı zamanda TESİYAP'ın başkanı olan Timur Savcı ve Burak Sağyaşar tarafından kurulan TIMS&B Productions'ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, mevcut yardım tırları yolda kaldığı için karavan ve jeneratörlerin deprem bölgesine gitmesi için AFAD'dan gelecek talimatların beklendiği ancak ilk etapta maddi yardım yapıldığı duyuruldu.

  AA muhabirine açıklamada bulunan oyuncu ve yapımcı Oktay Kaynarca, Güzel Adamlar Media olarak, TESİYAP ile hareket ettiklerini, onların yönlendirmeleri doğrultusunda ne gerekiyorsa yapacaklarını dile getirdi. "Ben Bu Cihana Sığmazam" dizisinin setine ara verdiklerini belirten Kaynarca, "Bu süreçte yardımlaşma ve karavan gönderme gibi konularda AFAD'ın koordinasyonuyla hareket ediyoruz." dedi.

  "Çakallarla Dans" serisine imza atan yapımcı Murat Şeker de AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk andan itibaren hem bireysel hem de ekip olarak çalışmalarda bulunduklarını aktardı. "Her film öncesi çok sayıda kostüm alıyoruz. Bazen yedekli alıyoruz. Çok yüklü miktarda kışlık kullanılabilir kostüm bağışında bulunduk." diyen Şeker, Didem Balçın ve Mert Fırat ile çorap, atkı, bere gibi dış mekan malzemelerinin yanı sıra çeşitli ihtiyaç malzemelerini bölgeye göndermek üzere hazırladıklarını, ayrıca TESİYAP'ın da yönlendirmesiyle maddi yardımda bulunacaklarını söyledi.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top