Hesabım
  Betty Gilpin, Damon Lindelof/Tara Hernandez Dizisinin Kadrosunda

  Peacock, iddialı dizi için başrolünü buldu

  Betty Gilpin, Damon Lindelof ile yeniden bir araya geliyor. Emmy adayı GLOW dizisinin yıldızı, inanç ve teknolojiyi keşfetmeye yönelik Peacock drama dizisi Mrs. Davis'te başrol oynayacak. Lindelof ve Big Bang Theory senaristi Tara Hernandez tarafından ortaklaşa yazılan Mrs. Davis, İncil ve ikili oranların destansı bir savaşı olarak adlandırılıyor.

  Gilpin, oyuncu kadrosuna liderlik edecek ve çok güçlü bir yapay zekaya karşı savaşa giden bir rahibeyi oynayacak. Emmy ödüllü yönetmen Owen Harris (Black Mirror: San Junipero), pilot bölüm de dahil olmak üzere birçok bölümün yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenecek. Drama, Mayıs 2021'de doğrudan seri olarak sipariş edildi ve çok çıkışlı bir ihale savaşının ardından NBCUniversal'ın Peacock'ına geldi.

  Hernandez, dizide showrunner olarak görev yapacak. Hem Lindelof, hem de Hernandez'in yer aldığı Warner Bros. Television stüdyo olarak hizmet verecek. Susan Rovner, Warner Bros. TV'deki uzun görev süresi boyunca diziyi geliştirdi ve NBCUniversal'ın TV ve yayın portföyünü denetlemek için stüdyodan ayrıldıktan sonra satın aldı. Bu arada Hernandez, The Big Bang Theory'de asistan olarak başladı, ardından çok kameralı komedide yazar ve yardımcı yapımcı olarak ve onun devam projesi olan Young Sheldon'da çalıştı.

  Gilpin, Netflix'in GLOW'daki rolüyle üç Emmy adaylığı kazandı. Starz'ın gelecek ay vizyona girecek Watergate draması Gaslit'te başrolü paylaşıyor. Ayrıca, yakında çıkacak olan Apple antolojisi Roar için GLOW showrunner'larıyla yeniden bir araya geldi. Bunun ötesinde, Showtime'ın merakla beklenen draması Three Women'da bir rolü var. Mrs. Davis için bir gala tarihi henüz belirlenmedi.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top