Hesabım
  Penny Dreadful: City of Angels'a İlk Bakış!
  19 Ara 2019 - 12:56

  Natalie Dormer melekler şehrine iniyor..

  2014-2016 yılları arasında 3 sezon yayınlanan gotik edebiyat uyarlaması Penny Dreadful, özellikle Eva Green'in gücüyle çok konuşulmuş ve iyi izlenme oranları yakalamıştı. İngiliz edebiyatındaki korku karakterleri üzerinden ilerleyen hikaye sonunda yaratıcı John Logan, başka bir proje olmayabileceğini söylemiş ama iyi bir fikir olursa deneyebileceğini açıklamıştı. İşte o fikir geldi ve spin-off proje Penny Dreadful: City of Angels hayata geçti.

  Logan, Penny Dreadful: City of Angels için verdiği röportajda; “Yeni dizi, dünya çapında siyasi aşırılığın, kökten milliyetçiliğin, şiddetli ırkçılığın ve antisemitizmin yeniden dirilişine işaret ediyor." dedi ve şu sözleri ekledi; "Başka bir korku antolojisi eklemek istemiyorum. Penny ve onun geldiği soyun hikayesini iki ayrı katman olarak görüyorum. Yeni seri, harika bir modern şehir yapmak isteyen insanların ve üzerlerine oynayan oyunların günümüze uzanan bağlarının hikayesi. Gösterimizden yüz yıl önce Los Angeles, Meksika'ydı. Oyundaki tüm güçler nedeniyle baskı altında olan bir Latin ailesi hakkında bir hikaye anlatmak istedim." 

  The Tudors ve Game of Thrones'un yıldızlarından Natalie Dormer, spin-off projede başrolde olacak ve Magda adında, şekil değiştirebilen ve kaos yaratma gücü olan bir şeytanı canlandıracak. Dizi, 30'lu yıllarda, politik açıdan gergin zamanların ortasında geçecek. Los Angeles'ta vahşice işlenen ve şehri kaosa sürükleyen bir cinayeti araştıran Dediktif Vega'nın hikayesi odak noktası olacak. Vega, bu görevi yerine getirirken, Meksika kökenli Amerikan vatandaşlarının kültürüne, casusluk faaliyetlerine ve oynanan kirli oyunlara tanıklık edecek. Tabii bir de güçlü bir düşmanla mücadele etmek zorunda kalacak.

  2020 yılında izleyiciyle buluşacak dizinin oyuncu kadrosunda Natalie Dormer'ın yanı sıra, Daniel Zovatto, Adriana Barraza, Jessica Garza, Roy KinnearNathan Lane ve Jonathan Nieves gibi isimler yer alıyor. 


  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top