Hesabım
  Ridley Scott, Paul Mescal'ın "Gladyatör 2" Rolünü Anlattı

  Mescal'ın filmdeki rolüne dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

  .

  Ridley Scott'ın, oyuncular grevi nedeniyle çekimleri durdurulan "Gladyatör 2" filminin prodüksiyon süreci yeniden başladı. Paul Mescal'ın başrolde yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Denzel Washington, Pedro Pascal, Joseph Quinn, Fred Hechinger, Connie Nielsen, Djimon Hounsou, Matt Lucas ve Derek Jacobi gibi isimler yer alıyor.

  Devam filminin hikayesi büyük oranda gizli tutuluyor ancak Mescal'ın ilk filmdeki Lucilla'nın (Connie Nielsen) oğlu ve Commodus'un (Joaquin Phoenix) yeğeni olan Lucius'un yetişkin versiyonunu canlandırdığını biliyoruz.

  Rotten Tomatoes ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Scott, orijinaldeki olaylardan neredeyse yirmi yıl sonra geçen filmdeki Mescal'ın karakterine dair bazı ayrıntıları ilk kez paylaştı. Lucius'u en son 12 yaşındayken gördüğümüzü söyleyen yönetmen, Mescal ve karakterin 27 yaşında olduğunu belirtiyor.

  Yönetmenin belirttiğine göre yeni filmde karşımıza çıkacak olan Lucius, son on beş yılını "vahşi doğada" geçirmiş ve "annesiyle bağını kaybetmiş. Annesi onunla bağlantısını kaybetti. Nerede olduğunu bilmiyor. Ölmüş olabileceğini düşünüyor."

  Film, Caracalla (Quinn) ve Geta (Hechinger) kardeşlerin birlikte imparator olarak hüküm sürdüğü MS 3. yüzyılın başlarında geçecek. Caracalla, babalarının ölümünden sadece birkaç ay sonra küçük kardeşinin öldürülmesi emrini veren kana susamış bir zorbaydı.

  Denzel Washington, özgürlüğünü kazanan ve artık zengin olan ama hâlâ kin besleyen eski bir gladyatörü canlandırıyor. Kadroya en son eklenen isimlerden biri olan Pedro Pascal'ın rolü ise henüz bilinmiyor. "Gladyatör 2" 22 Kasım 2024'te vizyona girecek.

  Denzel Washington "Gladyatör 2"de Kimi Canlandırıyor?

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top