Hesabım
  Benedict Cumberbatch ve Claire Foy'lu ‘The Electrical Life Of Louis Wain’den Fragman
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 24 Eyl 2021 - 16:19

  Amazon, yakında çıkacak olan filmin yeni fragmanını paylaştı

  Studiocanal, Film4, Shoebox, SunnyMarch ve Amazon Studios, iri gözlü kedigillerin abartılı çizimlerinde uzmanlaşan itibarlı İngiliz ressamın hikayesini anlatan dönem filmi The Electrical Life Of Louis Wain'in tam fragmanını yayınladı. Yönetmen Will Sharpe'ın çektiği filmin başrollerini Benedict Cumberbatch ve Claire Foy paylaşıyor.

  The Electrical Life of Louis Wain, bu ayın başlarında Telluride Film Festivali'nde gösterildi ve ardından Toronto Festivali'ne yöneldi. Amazon, 22 Ekim'de ABD'de sinemalarda yer alacak filmi, 5 Kasım'da Prime Video aracılığıyla bazı bölgelerde gösterime sokacak. Studiocanal, 2022'nin başlarında Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda'da vizyonu planlayacak.

  1800'lerin sonundan 1930'lara kadar uzanan film, parlak ama sorunlu bir ruh olan unutulmuş İngiliz sanatçı Wain'e odaklanıyor. Hayatının aşkı Emily (Foy) ile tanıştığında dünyası karmaşıklaşır ve derinleşir. Film, mizahi gücü yüksek ve dokunaklı bulundu. Her iki başrolün de “bir trajedi ortaya çıkmadan önce, izleyicileri kazanacak tatlı, eğlenceli performanslar sergilediği” yazıldı.

  Filmde ayrıca, Andrea Riseborough, Toby Jones, Sharon Rooney, Aimee Lou Wood, Hayley Squires, Stacy Martin, Phoebe Nicholls, Adeel Akhtar, Asim Chaudhry, Richard AyoadeJulian Barratt ve Sophia di Martino yer alıyor. Filmde konuk oyuncu olarak Taika Waititi, Nick Cave ve Olivia Colman da yer alıyor ve Colman anlatımı sağlıyor. Filmin hikayesi Simon Stephenson'a (Luca, Paddington 2), senaryosu ise Stephenson ve Sharpe'a ait.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top