Hesabım
  Moana’dan Rekor Açılış!

  Animasyon macera filmi Moana, Şükran Günü'nde rekorla açılışını yaptı!

  Walt Disney'in hazırladığı animasyon macera filmi Moana, ABD’de vizyona girdiği ilk beş günde 88 milyon dolar elde ederek listelerde ilk sıraya yerleşti. Beş günlük Şükran Günü tatilinde vizyona giren Moana, böylelikle Disney’in hasılat rekoru kıran animasyonu Karlar Ülkesi’nden sonra Şükran Günü haftası en iyi açılış yapan film oldu. 

  Film atalarının hedefini gerçekleştirmek üzere evi olan Güney Pasifik'ten uzaklara yelken açan Moana Waialiki ve yarı tanrı Maui'nin maceralarını anlatacak.

  Disney prenseslerinin yeni üyesi Moana'yı 14 yaşındaki Hawaili Auli’i Cravalho seslendirirken yarı tanrı Maui'yi ise The Rock olarak bildiğimiz Dwayne Johnson seslendiriyor. Filmin seslendirme kadrosunda Moana'nın köyünde yaşayan Motunui rolünde Phillipa Soo ve Dakoti rolünde Alan Tudyk bulunuyor. Daha önce Define GezegeniPrenses ve Kurbağa ve Herkül filmlerini birlikte yöneten Disney'in gedikli isimleri John Musker ve Ron Clements'in yönetmen koltuğunda oturduğu yapımın senaryosunda ise yönetmenlerin yanı sıra Pamela Ribon ve Taika Waititi imzası mevcut. Filmin müziklerini ise Mark Mancina üstleniyor.

  Walt Disney 2016 yılının bombaları arasında yer alan Moana 20 Ocak 2017'de ülkemizde vizyona girecek.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top