Hesabım
  Denis Villeneuve’ün Yeni Filmi “Dune” Kötü Adamını Buldu!
  10 Oca 2019 - 02:47

  Merakla beklenen “Dune”un kötü adamını Stellan Skarsgård oynayacak.

  Sicario”, “Tutsak”, “Geliş” ve “Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı” gibi başarılı filmlerle tanınan Oscar adayı yönetmen Denis Villeneuve’ün merakla beklenen yeni filmi “Dune” kötü adamını buldu. Geçtiğimiz sene “Mamma Mia! Yeniden Başlıyoruz” ve “Don Kişot'u Öldüren Adam” filmlerinde izlediğimiz başarılı İsveçli aktör Stellan Skarsgård hikayenin kötü adamlarından biri olan Baron Harkonnen karakterine hayat verecek.

  2017 yapımı “Beni Adınla Çağır” ile büyük sükse yapan ve Oscar’a aday gösterilen genç yıldız Timothée Chalamet’in başrolünü üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda “Mission: Impossible” filmlerinde boy gösteren Altın Küre adayı Rebecca Ferguson ve Marvel Sinematik Evreni’nin Drax’ı Dave Bautista yer alıyor. Çekimlerine önümüzdeki aylarda Budapeşte ve Ürdün’de başlanması beklenen filmin senaryosunu ise “Forrest Gump”ın Oscar ödüllü senaristi Eric Roth kaleme alıyor.

  Uzak bir gelecekte geçen "Dune", ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. "Baharat" adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu "baharat"tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  • deckard76
   Dük Leto rolünü Eric Bana alırsa mükemmel olur.Keşke olsa.
  Yorumları göster
  Back to Top