Hesabım
  Warner Bros.'tan Ses Getirecek Yayın Kararı

  2021 filmleri, HBO Max ve sinemalarda aynı anda gösterime girecek..

  Warner Bros., "Wonder Woman 1984"un Noel'de yayın hizmeti HBO Max'e çıkacağını duyurduğunda ve aynı zamanda sinemalarda piyasaya çıkacağını bildirdiğinde, birçok kişi, bunun salgın karşısında benzeri görülmemiş bir yanıt olarak geçici bir yöntem olduğunu düşünmüştü. Bunun yerine stüdyo, önümüzdeki on iki ay için benzer bir yayın stratejisi uygulayacağını açıkladı.

  Warner Bros.'un endüstri standartlarından şaşırtıcı bir şekilde kopan 2021 listesinin tamamı ve özellikle, “The Matrix 4”, Denis Villeneuve'ün “Dune” yeniden çevrimi, Lin-Manuel Miranda'nın “In the Heights” müzikal uyarlaması, Sopranos filmi "The Many Saints of Newark" ve "The Suicide Squad", hem HBO Max'te hem de sinemalarda aynı anda gösterime girecek. Filmleri aynı anda yayınlamaya yönelik şoke edici hareket, sinema salonlarının karşı karşıya olduğu krizin ve sektörü sarsan küresel sağlık krizinin ardından streaming platformlarının artan öneminin de altını çiziyor.

  Warner Bros.'un 2021 vizyon listesi arasında; Denzel Washington'un gerilim filmi “The Little Things”, biyografik drama “Judas and the Black Messiah”, “Tom and Jerry”nin yeniden çevrimi, “Godzilla vs. Kong”, video oyunu uyarlaması “Mortal Kombat”, “Those Who Wish Me Dead”, “The Conjuring: The Devil Made Me Do It”, “Space Jam: A New Legacy”, ”Reminiscence”, James Wan filmi “Malignant” ve spor draması “King Richard” gibi yüksek profilli filmler de yer alıyor.

  Kısa vadede bu hareket, geçen baharda çok fazla ses getirmeyen ve Netflix'e kafa tutmak isteyen HBO Max'e kesinlikle güç katacak. WarnerMedia’nın en önemli rakiplerinden biri olan Walt Disney Company, ana tema parkları ve film işletmeleri salgın nedeniyle sekteye uğramasına rağmen Disney Plus'a yaptığı yatırım nedeniyle hisse fiyatını güçlendirdi. Warner Bros.'un 2021'de yayınlamayı planladığı “Wonder Woman 1984” gibi filmler HBO Max tarafından satışa sunulacak. Bir aydan sonra, bu filmler yalnızca geleneksel ev eğlencesi çerçevesine ulaşıncaya kadar sinemalarda gösterilecek.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top