Hesabım
  Jane Fonda, Altın Küre'nin "Cecil B. DeMille Ödülü"nü Alacak
  26 Oca 2021 - 22:31

  Altın Küre'de verilen onur ödülü bu yıl Fonda'nın olacak..

  Jane Fonda, bu yıl düzenlenecek Altın Küre'de Cecil B. DeMille Ödülü'nü alacak. Bu ödül, Fonda’nın gişe rekorları kıran filmlerle oluşturduğu kariyeri ve sinema tarihinde “Klute”, “The China Syndrome ve “9 to 5” gibi klasiklerde oynayarak adını duyurduğu performansları dolayısıyla veriliyor. Daha yakın zamanda ise Fonda, Netflix dizisi “Grace & Frankie”nin yanı sıra “Book Club” ve Sorrentino filmi “Youth”da rol aldı.

  Fonda'nın kariyerinde “The Electric Horseman”, “Barefoot in the Park”, “Coming Home” ve “Julia” gibi önemli filmler de bulunmakta. En büyük ticari başarılarından biri, ilk egzersiz videosu "Jane Fonda's Workout"un 1982 yılında piyasaya sürülmesiydi. Bu video 17 milyon kopya sattı. Fonda, Vietnam Savaşı'nı protesto etmek, sivil haklar için kampanya yürütmek ve feminist davaları savunmak gibi siyasi duruşlarıyla da aynı derecede iyi biliniyor. Şu anda Fonda, iklim krizi hakkında farkındalık yaratmak için ulusal bir hareketin parçası olarak düzenlenen Fire Drill Fridays'e liderlik ediyor.
  Cecil B. DeMille Ödülü, ödüllerin arkasındaki organizasyon olan Hollywood Foreign Press Association tarafından verilen en yüksek onurdur. Geçmiş ödüller arasında Robert De Niro, Sophia Loren, Sean Connery, Oprah Winfrey, Martin Scorsese, Jodie Foster, Steven Spielberg ve Meryl Streep bulunuyor. Geçen yılki ödül Tom Hanks'in olmuştu. HFPA Başkanı Ali Sar yaptığı açıklamada, "Hollywood Yabancı Basın Birliği, 2021 Cecil B. DeMille Ödülü'nü Jane Fonda'ya vermekten büyük gurur duyuyor. Elli yıldan fazla bir süredir Jane’in çalışma alanı, zamanımızın en önemli sosyal sorunlarından bazılarını ele almak için platformunu kullanarak amansız bir aktivizme dayanıyor. İnkar edilemez yeteneği ona en yüksek düzeyde tanınırlık kazandırdı ve profesyonel yaşamı pek çok adımlar yaşarken, değişim uyandırmaya olan sarsılmaz bağlılığı her zaman devam etti. Başarılarını 2021 Altın Küre Ödülleri'nde kutlamaktan onur duyuyoruz." dedi.

  Fonda, yedi kez Altın Küre kazandı ve 15 kez aday olmayı başardı. 28 Şubat Pazar günü yayınlanacak olan Altın Küre televizyon yayınında ödülü kabul edecek. Bu yılki tören, Koronavirüs nedeniyle muhtemelen geçmiş organizasyonlardan farklı olacak. 


  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top