Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Sony Pictures, Netflix'le Genel Anlaşma İmzaladı
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 8 Nis 2021 - 22:00

  Sony yapımları artık Starz yerine Netflix'te açılacak..

  Netflix, 2022 itibarıyla başlayacak anlaşmayla, Sony Pictures yapımlarını yayınlamak için özel ABD haklarını yaklaşık iki yıllık bir açık artırmayla satın aldı. Netflix ayrıca, doğrudan platformlar için üretilen, stüdyonun tüm orijinal filmleri için Sony'le bir ilk bakış anlaşması yaptı. Bu anlaşma, aynı zamanda Netflix'in stüdyodan belirli sayıda yapımı taahhüt etmesini gerektiriyor ama Sony'nin Netflix'in rakiplerine doğrudan satış yapmasını da engellemiyor.

  Netflix, Sony'nin film arşivinden belirtilmemiş sayıda eski içeriği de lisanslayacak. Sony Pictures'ın ana TV ortağı, 2006 yılından beri şu anda Lionsgate'e ait olan Starz'dı. Yalnızca ABD'yi kapsayan Netflix anlaşmasının beş yıllık olduğu ve yüksek bir bedelle imzalandığı da konuşuluyor. Sektöre yakın kaynaklar, 
  Netflix sözleşmesinin dışında, Sony yöneticilerinin bir başka önemli sinema filmi lisans anlaşması üzerinde çalıştığını söyledi. 

  Netflix, tüm animasyon sürümleri için Sony Pictures'la zaten bir anlaşma yapmıştı. Gelecek yıl, Columbia Pictures, Sony Pictures Classics, Screen Gems ve TriStar Pictures filmleri dahil birçok film, salon gösterimlerinin ardından yalnızca Netflix'te yayınlanacak. Bu, Netflix'e diğerlerinin yanı sıra "Spider Man", "Venom" ve "Jumanji" serilerinin gelecekteki bölümlerini getirmeyi vaat ediyor.

  Netflix'in başlattığı kalabalık SVOD pazarı artık Amazon Prime, Disney Plus, HBO Max, Hulu, Paramount Plus, Apple TV Plus ve diğer birçok platformu içeriyor. Netflix şu anda dünya çapında toplam 204 milyon aboneye sahip ve her yıl, üye sayısını artırmayı başarıyor. Son birkaç yılda ödül sezonunda da Netflix liderliği sürüyor ve yakında dağıtılacak Oscar Ödülleri'nde de favori yine Netflix. 
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top