Hesabım
  Céline Sciamma'nın Yeni Filmi "Petite Maman"dan Fragman!
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 13 May 2021 - 15:57

  Portrait of a Lady on Fire'la çok konuşulan Sciamma'dan yeni film..

  Gerek izleyici, gerek eleştirmenlerden övgüler toplayan, yayınlandığı yılın en iyileri arasında gösterilen ve ödüller toplayan Portrait of a Lady on Fire'ın yönetmeni Celine Sciamma'nın yeni filmi Petit Maman'dan ilk fragman yayınlandı. Berlin Film Festivali'nde prömiyerini yapan film önümüzdeki ay Fransa'da gösterime girecek.

  Filmin senaryosunu da Celine Sciamma kaleme alırken, yapımcılığını Bénédicte Couvreur üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Joséphine Sanz, Gabrielle Sanz, Nina Meurisse, Stéphane Varupenne, Margot Abascal ve Florès Cardo yer alıyor. 72 dakikalık film, Berlin sonrasında da olumlu eleştiriler ve yüksek puanlar elde etti.   

  Petite Maman, hayatını kaybeden anneannesinin evinin toplanması için ebeveynlerine yardımcı olan Nelly'nin hikayesine odaklanıyor. Temizlik sürecinde evin yakınlarındaki ormanı keşfeden 8 yaşındaki Nelly, kendisiyle aynı yaşlarda olan ve annesiyle aynı adı taşıyan Marion'la tanışır. Film, ikilinin tanışması sonrası gelişen olaylara odaklanıyor.  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top