Beyazperdem
  Hızlı ve Öfkeli 9, Cannes Programına Dahil Edildi
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 7 Haz 2021 - 19:39

  Cannes Film Festivali, F9'u programına ekledi

  Variety'nin haberine göre, Universal'ın aksiyon dolu "Hızlı ve Öfkeli" serisinin son bölümü "F9", son yıllarda Cannes Film Festivali'ne giden blockbuster yapımlardan biri oluyor. Başrollerini Vin DieselJohn Cena ve Michelle Rodriguez'in paylaştığı, merakla beklenen film şimdiden uluslararası gişede başarılı sonuçlar almaya başladı. Çin ve uluslararası gişede 6 Haziran itibarıyla 250 milyon $ üzeri hasılat elde etti.

  14 Temmuz'da yerel olarak vizyona girmesi planlanan film, delegeler, Cannes izleyicileri ve tatilcilerin katılımıyla Cannes Film Festivali sırasında halka açık bir gösterimin parçası olarak Fransa prömiyerinin tadını çıkaracak. Ancak, oyuncu kadrosunun festivale katılması beklenmiyor. Cannes şefi Thierry Fremaux'nun 2021 festivalinde bir "küresel gişe rekorları kıran" filmin vizyona gireceğini söylemesinden beri, bunun hangi film olabileceğine dair söylentiler ve çılgın tahminler dönüyordu.

  Basın, Fremaux'nun Resmi Seçki filmlerini duyurduğu 3 Haziran basın toplantısında blockbuster filmi açıklamasını bekliyordu. İlk tahminler, Cannes'ın ruhuna biraz daha uygun filmler olan “No Time to Die”, “Dune” ya da “West Side Story” olabileceği yönündeydi. Daha sonra “Dune”un Venedik Film Festivali'nde gösterileceği haberi onu listeden çıkardı. “F9”, ABD sinemalarında 25 Haziran'da genel vizyona girecek. 

  Pandemiye rağmen, Wes Anderson'ın yıldızlarla dolu “The French Dispatch” filmi ve Tom McCarthy'nin Matt Damon'a başrolü verdiği gerilim filmi “Stillwater” da dahil olmak üzere birçok büyük ABD filmi Cannes'da Resmi Seçki'de dünya prömiyerlerini yapacak. Başta Sean Penn'in “Flag Day”i ve Sean Baker'ın “Red Rocket”ı olmak üzere birkaç önemli bağımsız film de bunların arasında yer alıyor. Ayrıca; Oliver Stone'un yeni belgeseli "JFK: Through the Looking Glass" ve Todd Haynes'ın belgeseli "The Velvet Underground" da festivalde yer alacak.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top