Hesabım
  Jordan Peele’ın Yeni Filminin Adı ‘Nope’ Oldu
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 23 Tem 2021 - 14:58

  Peele, yeni korku filminin ilk posterini de paylaştı.

  Universal Pictures
  "Nope": Jordan Peele'ın akıllara durgunluk verecek bir sonraki gerilim filminin adı bu. Yazarlık ve yönetmenlik görevlerini yine bir arada üstlenen Peele, perşembe sabahı, uğursuz bir bulut emojisinden başka hiçbir şey yazmadığı bir tweet atarak filmin adını açıkladı ve posterini paylaştı. Afişin “Nope”u “Oscar ödüllü Jordan Peele'nin zihninden yeni bir dehşet” olarak tanımlayan sloganı dışında, yaklaşan film hakkında bir bilgi kamuoyuna açıklanmadı.

  Peele'ın ilk yönetmenlik denemesi “Get Out”la Oscar adaylığı alan Daniel Kaluuya, “Nope”ta Keke Palmer ve Steven Yeun'la birlikte başrolde yer alıyor. Yeni duyurulan oyuncular arasında ise “Euphoria” oyuncusu Barbie Ferreira, “The OA” yıldızı Brandon Perea ve Michael Wincott (“The Crow,” “Robin Hood: Prince of Thieves”) yer alıyor. Universal Pictures filminin 22 Temmuz 2022'de sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor.

  Poster, "Nope"un yalnızca sinemalarda izlenebileceğini belirtiyor. Disney'in "Black Widow" ve "Cruella"sı, Warner Bros.'un "Godzilla vs. Kong" ve "Space Jam: A New Legacy" gibi yapımları var. Universal ise, salgının ortasında birkaç sinema salonu zinciriyle bir anlaşma yaparak geleneksel gösterime olan bağlılığını doğruladı. Uzun soluklu bu anlaşma, stüdyoya, filmlerini perdeden en az 17 gün sonra birinci sınıf isteğe bağlı video platformlarına taşıma esnekliği veriyor.

  Peele aynı zamanda Monkeypaw Productions'tan Ian Cooper'la birlikte filmin yapımcılığını da üstleniyor. Universal Pictures, Peele'ın stüdyoyla üçüncü işbirliğini işaret eden “Nope”u dağıtıyor. Proje, şirketin Universal'la yaptığı beş yıllık prodüksiyon anlaşması kapsamına giriyor. Peele, kariyerinin başında kıskanılacak bir gişe rekoru kırdı. Açılış filmi olan 2017 yapımı “Get Out” kritik ve ticari bir başarıydı ve küresel bilet satışlarında 255 milyon dolar hasılat elde edip, dört Oscar adaylığı kazandı. Bunu, dünya çapında 255 milyon dolar kazanan bir aile hakkında ürkütücü bir gerilim filmi olan 2019 yapımı “Us” takip etti.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top