Hesabım
  Peaky Blinders
  Üye Eleştirileri
  Basın Eleştirileri
  Ortalama puan
  4,2
  155 Puanlama
  Peaky Blinders hakkında görüşlerin ?

  16 Kullanıcı yorumları

  5
  10 Eleştiri
  4
  3 Eleştiri
  3
  0 Eleştiri
  2
  0 Eleştiri
  1
  2 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  Vandetta
  Vandetta

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  4,0
  28 Haziran 2022 tarihinde eklendi
  ilk sezonları çok güzel ilerliyor ama 3. sezondan sonra izlerken yorulmaya başladım. son sezonu izlemedim. genel itibari ile iyi ama biraz durağan geçiyor.
  Sanane
  Sanane

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  26 Ocak 2023 tarihinde eklendi
  Eksikleri mutlaka vardır ama bizler sinema yapımcısı ya da senarist yazarı değiliz. Fazlası ile yıkıcı eleştirileri doğru bulmuyorum.
  Dizide ki kıyafetler oyuncuların gerçekliğe yakın kişilikleri sergileyişleri, konunun içeriği oldukça memnuniyet verici izleme vadediyor. Durağan giden bölümler var ancak dizi zaten hem konusu hem yapısı itibari ile sabır ve karanlık temalı. Fazlasıyla severek izledim. Cllian Murpy'nin ve Helen McCrory çok daha fazla ekranlarda görmek isterim. Emekleri o kadar çok ki kötü birşey söylemekte bu işlerin içinde olmayan kişiler olarak haddimiz olmadığını söylemek isterim.
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  15 Kasım 2018 tarihinde eklendi
  amerika döneminde geçen mafya dizilerinden sıkıldıysanız ve mobb temalı bir dizi arıyorsanız peaky blinders tam size göre. tarihi fon olarak ingiliz dönemini seçmeleri ilginç olmuş çok elit, çok sofistike, çok elegance bir dizi. her şeyiyle, ama her şeyiyle 10 üzerinden 10

  bir ambiyans dizisi, bu bir kültür olayı dizi tek kelime ile muhteşem. görüntü yönetimi, oyunculuklar, atmosfer, senaryo her şey ama her 4x4 lük bir dönem dizisinde ne ararsanız var.
  kimi sahnelerini dondurup birkaç saniye izledim dur" dedim, "nasıl vermişler bu havayı? dedim. aksan,saç traşı,giyim,irlanda viskisi,sigara ve kovadan bira içme uyandıran müthiş dizi.sadece müzikleri için bile izlenmesi gereken efsane olmaya aday dizi. cillian murphy oyunculuk dersi veriyor adeta. pokerface denince gözümün önüne geliyor bu adam.

  dizi gerçekten tadından yenmiyor, diyaloglar akıl dolu, kudurmuş gibi viski içiyorlar dizide, canımız ne viski çekiyor izlerken be hele müzikleri yok mu pj harvey çalıyor birçok sahnede. bazı sahneler ve akıl dolu diyalogları varki çok hatırlanır kanımca. birinci dünya savaşı sonrası ingilteresinin iç karışıklığını çok güzel gösteriyor dizi. demem odur ki en kısa zamanda izleyin bu diziyi pişman olmazsınız, popüler olup cılkı çıkmadan izlemenin keyfi başka oluyor ayrıca nasıl bu kadar az kişi biliyor bu diziyi anlamış değilim
  yazımda defalarca belirtiğim üzere hepsinden önce şarkı seçimleri o kadar isabetli ki mevcut sahne atmosferinin en temel yapıtaşı haline gelmiş her seferinde. eğreti durmayı geçtim, benim diyen adamı havaya sokmayı başaran parçaları kullanılmış. aksiyon sahnesinin başlangıcıyla aşka gelen notalar insanı gaza getiriyor. neşeli bir anda çalan ritimle tebessüm ettiriyor. keza hüzün, öfke hissiyatı müzik kanalıyla izleyiciye geçiyor. ummadık anda çalan love is blindness baş yarıyor.

  karakter/kast uyumu üst düzey. icra ettiği rolde sırıtan, oraya ait olmadığını bağıran figüran dahi yok. biraz araştırınca da kostümlerin, mekanların, dekorların, politik, yasal veyahut yasadışı yapılanmaların dizinin geçtiği dönemi gayet güzel yansıttığı sonucuna varmak işten bile değil. cillian murphy yer aldığı her sahnede paçalarından karizma damlatmış. bakışlarıyla, konuşmasıyla, yürüyüşüyle, sigarasından duman alışıyla oynadığı karakterin ağırlığının altından bileğinin hakkıyla kalkmış. senaryo zekice kurgulanmış, yakalanması gereken ince noktaları da içine gizlemiş. bu da değil bölümler arası, bölüm içinde bile tahminde bulunmayı güç kılmış. yukarıda örneklerinin de paylaşıldığı tekrar tekrar dinlenmesi, özümsenmesi gereken diyalogları var.

  kısacası izleyin mutlaka izleyin izlettirin
  Yunus Y
  Yunus Y

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  4 Temmuz 2020 tarihinde eklendi
  Arkadaşlar izlediğiniz en ama en iyi diziler arasında yer alacak. Özellikle 4. Ve 5. Sezonlar efsane bişey ya 1. Sezona bakmayın siz Orda olayların hikayesi başlıyor.
  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! Takipçi 9 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  27 Ekim 2019 tarihinde eklendi
  Sadece kostümler, çekimler ve oyunculuk için bile izlenesi bir dizi. Sürekli büyüyen bir çingene ailesinden bahsediyor.
  Volkan I.
  Volkan I.

  Takip Et! Takipçi 3 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  4,0
  22 Kasım 2018 tarihinde eklendi
  karakterler cok iyi secilmiş senaryo güzel ama 1900 yılların havasını cok net izleyice aktarmışlar, herşeyden önce buna hayran kalmamak elde değil.izledğim en iyi dizler arasında ilk 5 dizi arasına gireceğinden eminim .
  SerdarKayaDemir
  SerdarKayaDemir

  Takip Et! Takipçi 5 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  20 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Dönemin ağırlığını , olayların işleyişini , görsel ve fiziksel olarak bütün gereklilikleri yerine getiren başyapıt. Tom hardy gelince ayrı bir efso oldu.Müziği app den anında ringtone yapılmıştır tarafımca.İlk 2 -3 bölümü izleyip karar vermeyin senaryo zaten sizi içine çekecek.Respect british man.
  Charlotte A
  Charlotte A

  Takip Et! Takipçi Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  26 Mart 2019 tarihinde eklendi
  Diziye ısınmak için biraz şans vermeniz gerekiyor. Sadece başrolü için bile izlenilebilecek bir dizi
  Mehmet Nesim B
  Mehmet Nesim B

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  1,0
  16 Aralık 2018 tarihinde eklendi
  Acayip sıkıci buldum surekli ileri alip bitirdim ilk sezonu daha da izlemem.herkesin zevki farklidie ama gerektiginden cok fazla abartildigini dusunuyorum
  Tural Qenberov
  Tural Qenberov

  Takip Et! Takipçi 11 Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  9 Aralık 2020 tarihinde eklendi
  Peaky Blinders bu güne kadar çıkan sezonu keyifle izledim. .6 sezonu merakla beklemekteyim. Dizide saç stilleri, giyimler, ev dekorasyonları ve arabalar, sanayi devrimini his ettiren sokaklar, özenle seçilmiş şarkılar bana dizinin geçtiği dönemi fazlasıyla yaşattı. Genelde suç, dram türü pek sevmesemde diziyi beyendim, tavsiye ederim.
  Sema Canlı
  Sema Canlı

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  0,5
  24 Nisan 2020 tarihinde eklendi
  Ben böyle sıkıcı çook az film gördüm bundan bahsetmek bile ayıp o kadar kötü ki yorum yapayımda la casa de papel sevenler ne bileyim,Sherlock, narcos, prison brek sevenler hiç hiç izlemesin bence 2 sezon izledim 3.sezon 2. Bölümü izliyorum çok zor izledim bu güne kadar o kadar izlediğime üzüldüğüm için devam etmek istiyorum ama bırakacam maalesef
  Sahabettin A
  Sahabettin A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  10 Haziran 2019 tarihinde eklendi
  Soluksuz izledim 9 gün bayram tatilinde tüm sezonları bitirdim.
  Kesinlikle tavsiye ederim, her fırsatta sizi şaşırtacaktır.
  Emre Alipek
  Emre Alipek

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  5,0
  23 Mayıs 2020 tarihinde eklendi
  İlk sezon bayabilir ikinci sezon daha iyi 3 sezondan sonra zirve yapmış zevkler ve renkler tartışılmaz derler bana göre 10 üzerinden 10 karekter lere seçim hakkı sunan bir dizi ne olacağını kestirmek güç baş rol oyuncusu muhteşem rol yapmış keyifle izlenir.
  Çetin Hamza A
  Çetin Hamza A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  4,5
  1 Ekim 2019 tarihinde eklendi
  Öncelikle ,TV keyfi denince sinema gelirdi ancak son dönemlerde ,müthiş dizi ler kurgulanmakta ,bu sebeple kaliteli bir yapım hemen kendini gösteriveriyor,PEAKY BLINDERS sıkıla sıkıla başladığım ilk sezon akabinde 2.sezonda dikkat çekip 3.sezonda muhteşem olmaya başladı ,karakterle,müzik ambiance gerçekten güzel kurgulanmış ,sigara içişleri bile insanları sigara içmeye teşvik ediyor,kesinlik le biraz sabır ederseniz güzle şeyler olacak.
  Makursun12
  Makursun12

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  Dizi eleştirileri
  1,0
  28 Mayıs 2020 tarihinde eklendi
  Gangster dizilerine ilgili biri olarak izlemeye başladım.Senaryo sürekli kendini tekrarlıyor,ana karakter tom shelby mantık dışı duruyor. Dizinin zengin ama bir okadar da soğuk sinematografisi ile iyice boğuyor bu karakter sizi.
  Dizi 1919’da başlıyor ama müzikler 2019 ayarında.Beğenebileceğiniz kendine çeken bir karakter yok.

  Bol küfürlü ingiliz aksanı ve kabadayısından başka bir şey göremedim ilk sezonda.Daha çok 15-20 yaş arası gençlerin ilgisini çekebilir böyle bir dizi.

  Gerçek gangster izlemek isteyen Sopranos izlesin,Boardwalk Empire izlesin.

  Son derece abartılmış,sinematografisi dışında hiçbir numarası olmayn dizi.
  Back to Top