Hesabım
  Gizemli Gerçek
   Gizemli Gerçek
  20 Kasım 2015 Sinemada | 1s 51dk | Dedektif, Dram, Gerilim
  Yönetmen Billy Ray
  |
  Senarist Billy Ray
  Oyuncular: Julia Roberts, Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman
  Orijinal adı Secret In Their Eyes
  Üyeler
  3,2 19 Puanlama, 3 Eleştiri
  Beyazperde
  2,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Bölge Savcılığı dedektifi Jess Cobb, FBI dedektifi Ray Kasten ve Bölge Savcısı Yardımcısı Claire Sloan kendi alanlarının yükselen isimleridir ve tümü 11 Eylül saldırıları sonrası Los Angeles merkezli terörle mücadele timine seçilmişlerdir. Ray ve Jess bir cinayeti araştırmakla görevlendirilirler ve olay mahalline gittiklerinde akıl almaz bir manzara ile karşılaşırlar: Maktul, Jess'in kızı Caroline'dır! Ray ve Jess, katili bulup, adalete teslim etmek için Claire ile iş birliği yapar. Fakat şüpheli, tanık koruma programında olan ve serbest bırakılmış bir federal tanık çıkar... Aradan 13 yıl geçer, hepsi yaşama normal bir şekilde devam etme çalışsa da üçünün de iyileşmeyen derin yaraları vardır. Ray, olaya dair yeni bir ipucu ortaya çıkarınca Los Angeles'a döner ve Claire'i dosyayı yeniden açmak için ikna etmeye çalışır. Bu süreçte Jess'in hayatı, resmen durmuş gibidir. Üstelik Ray'in Claire'e duyduğu ilgi yeniden alevlenir. Katilin peşine kendi yöntemleriyle düşmek için güç birliği yapacaklardır...

  Oscar ödüllü Nicole Kidman, Julia Roberts ve Oscar adayı, BAFTA ödüllü Chiwetel Ejiofor’un başrollerinde yer aldığı Secret In Their Eyes/Gizemli Gerçek filminin yönetmenliğini ve senaristliğini ise Billy Ray üstleniyor.

  Beyazperde Eleştirisi

  2,0
  Yetersiz
  Gizemli Gerçek

  Orijinalini mumla aratan bir yeniden çevrim....

  Yazar: Murat Özer
  Arjantinli sinemacı Juan José Campanella’nın ‘yabancı dilde en iyi film’ Oscar’ını kucaklayan 2009 yapımı çalışması “Gözlerindeki Sır (El Secreto de Sus Ojos)”, karmaşık entrikasına rağmen izleyiciyi içine çekip gizemine ortak etmeyi başarıyordu. En büyük başarısı da ‘sürpriz’ unsurunu son ana kadar korumasıydı. Biçimiyle de dikkat çeken film, özellikle müthiş ‘stadyum sahnesi’yle akıllara kazınmayı garanti altına alıyordu. Campanella’nın filminden altı yıl sonra kadrajımıza giren Billy Ray imzalı yeniden çevrim “Gizemli Gerçek (Secret in Their Eyes)” ise orijinal çalışmanın ekmeğini yeme çabası içinde bir Amerikanlaştırma formülüne yaslanıyor. Hikâyenin temel taşlarını koruyor bu yeniden çevrim, ama bütüne baktığımızda bu ‘koruma isteği’nin pek de verimli bir sonuç verdiğini söyleyemeyiz. Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman ve Julia Roberts gibi üç büyük ismi bir araya getirerek işe 1-0 önd

  Fragmanlar

  Gizemli Gerçek - Türkçe Altyazılı Fragman 2:40
  Gizemli Gerçek - Türkçe Altyazılı Fragman
  24.878 gösterim
  Gizemli Gerçek - Orijinal Fragman 2:24
  Öneriler

  Son Haberler

  Yeni DVD'ler Çıktı!
  Haberler - Sektörden
  22 Nisan 2016 Cuma
  Box Office'in Galibi Düğün Dernek 2: Sünnet Oldu!
  Haberler - Sektörden
  Yerli box office rakamları açıklandı.
  7 Aralık 2015 Pazartesi
  Alaycı Kuş Box Office'te Egemenliğine Devam Ediyor!
  Haberler - Sektörden
  ABD box office rakamları açıklandı.
  7 Aralık 2015 Pazartesi
  Katniss'in Box Office'teki Engellenemez Yükselişi!
  Haberler - Sektörden
  ABD box office rakamları açıklandı.
  30 Kasım 2015 Pazartesi
  Katniss Box Office'te Cem Yılmaz'ı Yenemedi!
  Haberler - Sektörden
  Yerli box office rakamları açıklandı.
  23 Kasım 2015 Pazartesi

  Oyuncular

  Julia Roberts
  Rolü : Jessica Cobb
  Chiwetel Ejiofor
  Rolü : Ray Kasten
  Nicole Kidman
  Rolü : Claire Sloane
  Dean Norris
  Rolü : Bumpy Willis

  İzleyici eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takipçi 873 değerlendirmeler Takip Et!

  2,0
  5 Aralık 2015 tarihinde eklendi
  Film kadrosu ve senaryo gelişimi ile kendine çekse de İslamofobik bir yargıyı biz izleyicilere aktarılıyor. Bazı sahnelerde Müslümanları potansiyel terörist olarak göstermesi kanıma dokundu açıkçası. Fakat genel itibarıyla film bir sonuç filmi değil.
  Sinemadan ayrılırken biraz eksik ayrıldığımı söylemeliyim. bu kadroya bu film yakışmamış kesinlikle uzak durun...
  Mert H
  Mert H

  Takipçi 1.263 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  22 Mart 2019 tarihinde eklendi
  Filmin orijinal versiyonunu izlemedim ancak bu filmin insanı sürüklemediğini ve merak duygusu uyandırmadığını söyleyebilirim. Vakit kaybı olarak bile adlandırılabilir, bir şeyler eksik kalmış.
  Ahmet Büke
  Ahmet Büke

  Takipçi 935 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  19 Ağustos 2021 tarihinde eklendi
  kızı öldürülen polisin katilden intikam filmi.. Kadro süper.. Sürükleyicilik harika.. Sonundaki final on numara… bir filmden daha istenebilirki.. Düşün not veren insanları zerre kadar anlamış değilim… siz gidin recep ivedik falan seyredin..

  Fotoğraflar

  Bunları Biliyor musunuz?

  Yeniden Çevrim

  Film, 2010 yılında En İyi Yabancı Film Oscar Ödülü'nü alan ve Juan Jose Campanella'nın yönetmenliğini üstlendiği “Gözlerindeki Sır  El Secreto de Sus Ojos” filminden uyarlandı.

  Yönetmen Görüşü

  Filmin senaristi ve yönetmeni olan Billy Ray, karakterlerin yaratım sürecine dair şu görüşlerini paylaşmış : “Ne zaman bir film yazsanız, kendinize ilk sorduğunuz şey şu olur: Ana karakterin, sadece bu filmin çözebileceği ne gibi bir acısı var? Senaryonun yapısını da bu şekilde oluşturursunuz. Karakterin doğru olmayan bir yanı var ve karakter bu filmde yaşadıklarını yaşamazsa, asla sorununun üstesinden gelemez. Bilhassa bu durumda, bunu üç karakt Devamını oku

  Teknik bilgiler

  Ülke ABD
  Dağıtımcı Pinema
  Yapım yılı 2015
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 2 başlık
  Bütçe -
  Yeniden çevrim Gözlerindeki Sır
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  • komedi
   julia roberts oyunculuğuyla göz dolduruyor filmde. genel olarak fena değil. gizli serviste dönen dolapları farklı bir bakış açısıyla ve birazda islamofobiyle veriyor. klasikleştirip, iyice insanların bilinçaltına yerleştirmeye çalıştıkları bi akım haline getirecekler zaten bunu. yıllardır işliyorlar, devamda edecekler..
  Back to Top