Hesabım
  Çatışma
   Çatışma
  28 Nisan 2017 Sinemada / 1s 38dk / Dram, Gerilim
  Yönetmen Mohamed Diab
  Senarist Mohamed Diab, Khaled Diab
  Oyuncular: Nelly Karim, Hani Adel, Ahmed Malek
  Orijinal adı Eshtebak
  FRAGMANI İZLE
  Basın
  3,5 1 Eleştiri
  Üyeler
  3,0 3 Puanlama ve 1 Eleştiri
  Beyazperde
  4,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  30 Hazirandaki mısır devriminin sabahında, birbirlerinden tamamen farklı geçmişleri ve inançları olan otuz kişi bir gün boyunca polis aracında gözaltında tutulur. Hayatta kalmak için aralarındaki çatışmalara son vermek ve uzlaşmak zorundadırlar.
  Yönetmenliğini Mohamed Diab'ın yaptığı film 2016 En İyi Yabancı Film kategorisi için Mısır'ın aday adayı idi. Filmin senaryosunu  Khaled Diab ile Mohamed Diab kaleme aldı. Başrollerde ise Nelly Karim, Hani Adel, El Sebaii Mohamed ve Ahmed Abdelhamid Hefny yer alıyor.

  Beyazperde Eleştirisi

  4,0
  Çok İyi
  Çatışma

  Durun! Siz kardeşsiniz!

  Yazar: Duygu Kocabaylıoğlu
  Yine bir Ortadoğu hikayesi yine Batı coğrafyasında bir festival. Belirli Bir Bakış bölümün açılış filmi olan Clash, Türkiye’ye çok çok yakın bir hikayeyi, çok yakın bir bakış açısıyla beyazperdeye aktarıyor. Neredeyse her gününde, her ayında, her eylemi ile şahidi olduğumuz, sonrasındaysa ‘Gezi’ süreci ile örnekler arasına aldığımız, Mısır’daki Arap Baharı ertesine odaklanan film, maalesef bize ülkemize çok da yabancı olmayan bir portre sunuyor. Mısır sokaklarında AP (Associated Press) muhabiri olan iki gazeteci sırf ellerindeki kameralarından dolayı askeri bir kamyonete tıkılarak göz altına alınır. Yardım için bağrışırken polis kamyonetine onlarla beraber en 10’a yakın Mısır vatandaşı daha yanlışlıkla “tıkıştırılır.”  Daha da kötüsü bu 10 kişiyi, Müslüman Kardeşler yanlısı olduğunu öğrendiğimiz 10 kişi daha takip eder... İçinde çocukların ve kadınların da olduğu bir kamyonet dolusu ins
  Eleştirinin tamamı
  Çatışma Orijinal Teaser 0:56
  3.289 gösterim
  Çatışma - Fragman 1:45
  Çatışma - Fragman
  3.948 gösterim

  Ekstra Videolar

  Beyazperdede Bu Hafta (28 Nisan - 4 Mayıs) 4:18
  Beyazperdede Bu Hafta (28 Nisan - 4 Mayıs)
  1.906 gösterim
  Öneriler

  Son Haberler

  Vizyondaki Filmler!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  27 Nisan 2017 Perşembe
  IŞİD'i Ele Alan Filmler!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  23 Aralık 2016 Cuma
  Terör örgütünü ve yaşattığı trajedileri işleyen filmler burada!
  2016'da Muhtemelen Es Geçtiğiniz En İyi Filmler!
  HABERLER - Gündemdeki Filmler
  21 Aralık 2016 Çarşamba
  Yıl boyu 'muhtemelen' kaçırdığınız iyi filmlere dönüp bir bakın istedik!
  2017 Oscar Ödülleri İçin Yabancı Film Adayları Belli Oluyor!
  HABERLER - Festival ve Ödüller
  2 Eylül 2016 Cuma
  Hangi ülke hangi film ile katılacak?

  Oyuncular

  Nelly Karim
  Rolü : Nagwa
  Hani Adel
  Rolü : Adam
  Ahmed Malek
  Rolü : Mans
  Tarek Abdel Aziz
  Rolü : Hossam
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Fotoğraflar

  18 Fotoğraf

  Bunları Biliyor musunuz?

  Detaylar

  Yönetmen Mohamed Diab film için ünlü aktör Tom Hanks'ten bir teşekkür mesajı aldı. Mektubun tam hali: “Sevgili Mohamed Diab, Amerikalıların çoğu Mısır’ı terörist ve piramitlerden ibaret sanıyor. ÇATIŞMA filmin pek çok insanı bilgilendirmek için önemli adımlar atıyor. İzleyenler insanlığın kırılgan bir topluluk olduğunu, fakat bu işin içinde beraber olduğumuzu görecekler. Ve hepimiz bir gün, bildiğimiz her şekilde Mısır için dua edeceğiz. Muhteşem Devamını oku

  Detaylar

  Çatışma, 2017 89. Akademi Ödülleri'nde 'En İyi Yabancı Film' kategorisinde Mısır'ın adayı idi.

  Detaylar

  Otoyol köprüsünün sahnesi, Kahire'nin en büyük otoyolunda çekildi ve gerçek protestocular kameraya alındı. Ekipten birinin yaralandığı, bir başkasının aracının ciddi şekilde hasar gördüğü belirtildi.

  Teknik bilgiler

  Ülke Fransa, Mısır
  Dağıtımcı Filmartı
  Yapım yılı 2016
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 3 başlık
  Bütçe -
  Dil Arapça
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  • G?lperi S.
   sADECE fragmanını bile izleseniz yetebilcek kapasitede bii yapım yetebilcek derken n e anlatmak istediğini anlayabilceğiniz bi film her şeyin dışında teknik ekip lkadrp yönetmen oyuncular falann muazzam. bi kere filmin sadece kapalı bi aalanda o kadar insanla çekilmesi ya da şöyle söyleemek gerek çekilebilmesi büyük başarı. cekim esnasında gerçekleştireln prtestoculardan bazılarının gerçek olduğu biilgisi de yazıor ve hatta bi kişnin de yaralandığı falan bu oldukça tehlieli bi durum oluşturmuş ama he şeye rağöen ortaya muazzam bi i ş çıkaratmışlar .
  • Fatma L.
   film o kadar efsane o lmuş k i neresinden başlasam pe k bilemedim . ödüllü bir filmmiş zaten ben söylemesem de efsane ol du uğu ka nı t lan m ış anlşılan her ş eyden öte bi kere o kadar samimi o kadar içten bi film kii anlata mam herkesin izl emes i gerektiğini düşündüğüm bi film . kesinlikle izl e nmeli diye d üş ünü y orm düüşnme kle d e kal mıyorum arkadaşlar izlemeyen çok şey kaybeder izleyin . .
  • Elanur Q.
   filmi be ğenmedm dmek istemiyorum ama ben böyle filmleri izleyince kahrluorum sanki öyle bi his bi başka hissediy orum bi farklı hissediyorum fa lan gerçekleri düşünüyorum ve sonrasında hep düşünme e başşlıyorum düşünüyorm düüşşünü yorum işte. enteresan şeyler işte bakıldığında .bu işi yapma k yapabil me k b enc o kad ar zr ki anl atılamz hlerhalde gerçi eet her işin kendin e göre zorlukları var ama bu öyle bişi değil yani bu tarz filmleri çekmek muhtemelen ki yetenek isteyen bişi
  Yorumları göster
  Back to Top