Hesabım
  Lovecraft Country'i Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken 10 Dizi
  22 Ağu 2020 - 15:48

  Lovecraft Country'i sevdiyseniz, bu dizileri kaçırmayın!

  Ash vs Evil Dead
  1. Ash vs Evil Dead +
  Ash vs Evil Dead

  2015 - 2018
  Orijinal kanal: Starz
  Devamı...
  Misha Green’in ‘Lovecraft Country’si, Matt Ruff tarafından kaleme alınan ve aynı adı taşıyan kitaptan ilham alan bir korku draması. HBO dizisi 50'lerde ikiye ayrılmış olan ABD'de geçiyor ve kayıp babasını aramak için ülke çapında seyahat eden genç bir siyahi adamı izliyor. Yolculuğunda, kökenlerini H. P. Lovecraft’ın kitaplarından birine kadar izleyen birçok doğaüstü güçle karşılaşıyor.

  Şovun başlığında "Lovecraft" bulunduğundan, hikayelerin neden çılgınca hızlı bir şekilde oldukça tuhaflaştığıda diziyi izlemeden dahi anlaşılıyor. Kan, çok fazla kana susamışlık, kadim varlıklar ve psikolojik korku Lovecraft'ın geçtiği her eserin olmazsa olmazları. Dizide, bir de o dönem fazlaca yaşanan ırkçılık olayları da var ve bu durum, hikayeyi daha da ilginç kılıyor.

  Aşk ve neredeyse imkansız bir Amerikan Rüyası gerçekleştirme umudu, paranormal unsurun yanı sıra olay örgüsünün de temelini oluşturur. Kısacası, bir korku hayranı olsanız da olmasanız da, ‘Lovecraft Country’ çılgınca manevralarıyla sizi bağlı tutmayı başarıyor. Zaten izlediyseniz çoktan beğendiniz ve benzer bir dizi arıyorsunuz. İşte, Lovecraft Country'i sevdiyseniz, mutlaka izlemeniz gerekln 10 dizi!
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top