Hesabım
  Marvel'ın "Fantastic Four" Filminde Oynayacağı İddia Edilen 11 İsim

  Son zamanlarda adı "Fantastic Four" filmiyle birlikte anılan ünlü yıldızlar...

  Beyazperde

  Marvel Sinematik Evreni'nin "Fantastic Four" filmi duyurulduğundan bu yana karakterleri hangi isimlerin canlandıracağı büyük bir merakla bekleniyor. Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige, 2025 Şubat'ında vizyona girmesi planlanan filmin senaryo çalışmaları devam ederken oyuncu seçimine odaklanacaklarını açıklamıştı, ancak şimdiye kadar oyuncular hakkında bazı söylentiler dışında herhangi resmi bir oyuncu duyurusu yapılmadı.

  Marvel Comics'in Fantastik Dörtlüsü, 1961'de Fantastik Dörtlü #1'de çıkış yaptı ve Jack Kirby ve Stan Lee tarafından yaratılan bu süper kahraman ekibine "Marvel'in İlk Ailesi" adı verildi. Reed Richards, sevgilisi Sue Storm, erkek kardeşi Johnny Storm ve Reed'in çocukluk arkadaşı Ben Grimm'den oluşan ekip, süper güçlerini bir uzay görevi sırasında kozmik radyasyona maruz kaldıktan sonra kazanıyorlar.

  Bu karakterler daha önce, 2005 ve 2007 tarihli 20th Century Fox yapımları ve 2015 tarihli reboot ile beyaz perdeye taşındı. Tim Story tarafından yönetilen ilk filmlerde Reed Richards'ı Ioan Gruffudd, Sue Storm'u Jessica Alba, Johnny Storm'u Chris Evans ve Ben Grimm'i Michael Chiklis canlandırmıştı. Josh Trank tarafından yönetilen 2015 tarihli yapımda ise Reed Richards rolünde Miles Teller, Sue Storm rolünde Kate Mara, Johnny Storm rolünde Michael B. Jordan ve Ben Grimm rolünde Jamie Bell yer aldı. 

  Peki MCU'nun filminde hangi isimleri göreceğiz? İşte yeni "Fantastic Four" filminde rol alacağı iddia edilen 11 oyuncu...

  Adam Driver

  .

  Adam Driver'ın adı uzun süredir "Fantastic Four" filmiyle birlikte anılıyor. İlk spekülasyonlar oyuncunun, Fantastik Dörtlü'nün düşmanı Doctor Doom karakteriyle filme dahil olacağını vurgulasa da sonradan aslında Reed Richards rolünde izleyici karşısına çıkabileceği konuşulmaya başlandı, hatta aktörün rolü kabul etmek için Marvel Studios ile son görüşmelerde olduğu iddia edildi.

  Ryan Gosling

  .

  Ryan Gosling'in Marvel Sinematik Evreni'ne katılacağına dair söylentiler her daim devam etse de hangi karakteri üstleneceği konusundaki spekülasyonlar zaman zaman değişiyor. Gosling'in "Thunderbolts" filminde rol alacağı ya da daha önce Nicolas Cage tarafından canlandırılan Hayalet Sürücü rolünü üstleneceğine dair söylentiler bir yana, aktörün "Fantastic Four" filminde Reed Richards'ı ya da tam tersi bir şekilde ekibin düşmanı Gümüş Sörfçü'yü oynayabileceği konuşuluyor.

  Penn Badgley

  .

  "Gossip Girl" ve "You" yıldızı Penn Badgley de Reed Richards rolü için adı geçen aktörlerden biri. Jeff Sneider'ın Happy, Sad, Confused podcastinde kendisine sorduğu bu iddialara Badgley, çekingen bir şekilde şu yanıtı vermişti: "Bunu açıklayamam. Ne doğrulayabilirim ne de reddedebilirim."

  John Krasinski

  .

  Reed Richards rolü için çok uzun süredir hayranların bir numaralı oyuncu tercihi olan John Krasinski, "Doctor Strange in the Multiverse of Madness"ta bu karakterin bir versiyonuyla izleyici karşısına çıktı. Bu verisiyon, Dünya-838'in bir parçasıydı ve Illuminati ekibinin üyesiydi. Ancak ne yazık ki Krasinski'nin filmdeki varlığı çok kısa sürdü ve Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) tarafından öldürüldü. Yine de Marvel Sinematik Evreni'nin çoklu evrenleri kapsayan hikaye çizgisiyle artık karakterlerin ölmüş olması geri dönemeyecekleri anlamına gelmiyor ve Krasinski'nin yeniden Reed Richards rolünü alması olasılık dahilinde görünüyor.

  Emily Blunt

  .

  Kransinski'nin gerçek hayattaki eşi Emily Blunt adı Sue Storm karakteri için geçen yıldızların başında geliyor. Reed Richards ve Sue Storm'un ilişkisinin de evliliğe vardığını düşünürsek bu söylentinin kaynağının hayranların sevilen bir çifti yeniden birlikte izlemek olduğunu söyleyebiliriz. Çift daha önce John Kransinski'nin yazıp yönettiği "Sessiz Bir Yer" filminde birlikte rol almıştı. Ancak Emily Blunt'ın daha önce Natasha Romanoff / Black Widow rolünü reddettiği biliniyor dolayısıyla oyuncunun süper kahraman filmlerine olan mesafesi değişmediyse bu filmde oynaması düşük bir ihtimal...

  Margot Robbie

  .

  Su Storm rolüyle ilgili yakın zamanda ortaya atılan iddialardan biri de rolün Margot Robbie'ye gideceği yönünde oldu. Robbie'nin adı, Adam Driver'ın Reed Richards, Paul Mescal'ın da Johnny Storm rolünü üstleneceğine dair kapsamlı bir söylentiyle konuşulmaya başlandı. DC filmlerinde Harley Quinn karakterine hayat veren Margot Robbie'nin çizgi roman uyarlaması filmler ve karakterler hakkında deneyimi var, bu da onu Sue Storm için çok iyi bir aday yapıyor.

  Mila Kunis

  .

  Matt Shakman'ın "Fantastic Four"un yönetmenliğini üstleneceğinin açıklanmasından kısa bir süre sonra, yönetmenin Mila Kunis'le görüştüğü ortaya çıktı ve doğal olarak hayranlar bu görüşmelerin film hakkında ve Sue Storm rolü için olabileceğini ortaya attılar...

  Jodie Comer

  .

  "Killing Eve", "Free Guy" ve "The Last Duel" gibi yapımlarda rol alan Jodie Comer da muhtmel Sue Storm yıldızlarından biri oalrak düşünülüyor. Yakın zamanda Happy Sad Confused podcastine katılan genç oyuncu, bu konudaki söylentileri duymadığını belirtti ama "asla, asla deme" diyerek açık bir kapı da bıraktı.

  Rachel Brosnahan

  .

  "The Marvelous Mrs. Maisel" dizisiyle tanınan Rachel Brosnahan'ın adı da Sue Storm karakteri için geçiyor. ETOnline, ,le gerçekleştirdiği bir röportajda Brosnahan, Marvel Stüdyolarından hiçbir şey duymadığını ama dizisi bitmek üzere olduğundan müsait olduğunu açıkladı.

  Paul Mescal

  .

  "Normal People", "Aftersun" gibi yapımlarla adından söz ettiren, bu yıl içinde kariyerinin ilk Oscar adaylığını ve sahne performansıyla İngiliz Tiyatrosu'nun en prestijli ödülü Olivier Ödülü'nü kazanan Paul Mescal'ın "Fantastic Four" kadrosuna katıldığı son zamanlarda sıkça konuşulur oldu. Kimileri genç aktörün Johnny Storm / Human Torch rolünde izleyici karşısına çıkacağını, kimileriyse Ben Grimm / The Thing rolünü üstleneceğini öne sürüyor. Mescal'ın gelecek dönemdeki çekim takvimi oldukça yoğun ve kendisini bekleyen "Gladyatör 2" gibi büyük projeler var, bu durumda seriye dönüşecek bir Marvel projesine dahil olup olmayacağı konusunda pek de emin değiliz...

  Austin Butler

  .

  Tıpkı Paul Mescal gibi, bu yıl "Elvis" filmindeki performansıyla kariyerinin ilk Oscar adaylığını alan ve Altın Küre kazanan Austin Butler da genç jenerasyonun öne çıkan isimlerinden birisi. Kasım ayında vizyona girecek "Dune: Bölüm İki" ile izleyici karşısına çıkacak olan aktörün adı Johnny Storm rolü için geçiyor ancak diğer tüm isimlerde olduğu gibi, bu konuşmalar Marvel Studios tarafından yapılan resmi açıklamaları içermiyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top