Hesabım
  2024'te İzleyeceğimiz Tüm Bilim Kurgu Filmleri

  Sevilen serilerin yeni filmleri ve orijinal yapımlarla 2024 yılında bilim kurgu filmleri öne çıkacak.

  Warner Bros.

  2023 yılının sonuna yaklaşırken, şimdiden gelecek yıl izleyeceğimiz filmler için heyecanlanıyoruz. Söz konusu Hollywood endüstrisinin önemli bir bölümünü temsil eden bilim kurgu filmleri olduğunda, ufukta merakla beklediğimiz çok sayıda bilim kurgu filmi var.

  2024'te orijinal bilim kurgu çalışmalarının yanı sıra kitap ve video oyunlarından uyarlanan yapımlar da izleyicilerle buluşacak. Dahası hayranlar Alien, Planet of the Apes, Godzilla ve Mad Max gibi sevilen serilerin geri dönüşünü sabırsızlıkla bekleyebilirler.

  Ancak SAG-AFTRA grevi nedeniyle çok sayıda filmin gösterim tarihinin ertelendiğini belirtmekte fayda var. 2024'teki filmlerin çoğunun artık kesin olarak planlandığı yönünde umut olsa da oyuncuların grevi uzadıkça daha fazla erteleme olasılığı da sürüyor. Yine de her şey planlandığı gibi giderse, 2024'ün bilim kurgu filmleri açısından oldukça zengin olacak.

  İşte 2024'te izleyeceğimiz tüm bilim kurgu filmleri...

  Distant

  .

  Distant - 19 Ocak 2024

  2024'te vizyona girecek olan ilk bilim kurgu filmi zorlu bir yoldan geliyor. Film, COVID-19 salgını sırasında çekildi ve ilk olarak Mart 2022'de vizyona girmesi planlandı, ancak tam üç kez ertelendi. Anthony Ramos, Naomi Scott, Zachary Quinto ve Kristofer Hivju'nun yer aldığı oyuncu kadrosuyla dikkat çeken "Distant", gemisi yabancı bir gezegene düşen bir uzay madencisini konu alıyor. Madencinin burada, hayatta kaldığını keşfettiği bir mürettebat üyesini kurtarmaya ve hayatta kalmaya çalışırken yapay zeka uzay giysisi ve çevreyle mücadele etmesi gerekiyor.

  Elio

  Pixar

  Elio - 1 Mart 2024

  Disney ve Pixar'ın en yeni animasyon filmi "Elio" uzaylılar tarafından uzaya ışınlandıktan sonra yanlışlıkla Dünya gezegeninin elçisi olan 11 yaşındaki bir çocuğu konu alacak. Pixar filmlerinde görmeye alışık olduğumuz eğlenceli ve düşünceli neşeyi getirmeyi vaat eden filmin Pixar'ın "Lightyear" ve "Elemental" gibi gişe bombalarını içeren kötü gidişatını değiştireceğini umuyoruz.

  A Quiet Place: Day One

  .

  A Quiet Place: Day One - 6 Mart

  John Krasinski'nin yazar ve yönetmen olarak beyaz perdeye ilk adımı "Sessiz Bir Yer" ve devam filmi, hem ticari hem de eleştirel açıdan başarılı oldu. "A Quiet Place: Day One"ı ise daha önce Nicolas Cage'li "Pig" filmine imza atan Michael Sarnoski yönetiyor. Uzaylıların dünyaya geldiği ilk anları konu alacak olan bu ön bölümde, Lupita Nyong'o, Joseph Quinn ve Djimon Hounsou rol alıyor. Büyük yeteneklerin de dahil olduğu yapıma Krasinski de yapımcı olarak dahil.

  Dune: Part 2

  .

  Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki - 15 Mart 2022

  "Dune: Part Two", Kasım 2023'teki vizyon tarihinin ertelenmesinin ardından 2024'ün en çok beklenen bilim kurgu filmlerinden biri oldu. Yönetmenliğini Denis Villeneuve'ün üstlendiği, başrollerini Timothée Chalamet, Zendaya, Austin Butler ve Rebecca Ferguson'un paylaştığı film; Frank Herbert'in klasik bilim kurgu romanının olaylarını sona erdirerek "Dune: Birinci Bölüm"de oluşturulan hikayeyi tamamlayacak.

  Mickey 17

  .

  Mickey 17 - 29 Mart 2024

  "Parasite" filmiyle uluslararası alanda büyük beğeni toplayan Güney Koreli yönetmen Bong Joon-ho'nun yeni bilim kurgu filmi "Mickey 17"de Robert Pattinson, Toni Collette ve Steven Yeun rol alıyor. Film, daha büyük bir seriyle bağlantısı olmayan birkaç bilim kurgu filminden biri. Hikaye, Niflheim buz dünyasını kolonileştirmek için gönderilen Mickey adında tek kullanımlık bir insan çalışanı konu alıyor. Mickey her öldüğünde yeniden canlanabiliyor ve bu da onu böylesine tehlikeli bir görev için mükemmel bir aday haline getiriyor; ancak işler beklendiği kadar sorunsuz ilerlemeyebilir.

  "Ghostbusters: Afterlife" Devam Filmi

  .

  "Ghostbusters: Afterlife" Devam Filmi - 29 Mart 2024

  Yeniden başlatmalar çoğu zaman övgüyle karşılanmıyor olsa da Kasım 2021!de vizyona giren "Ghostbusters: Afterlife" beğeniyle karşılandı ve gişede de başarıya ulaştı. Henüz resmi adı açıklanmayan "Ghostbusters: Afterlife 2" için çalışmalar sürüyor ve Paul Rudd, Carrie Coon, Bill Murray, Dan Aykroyd ve Finn Wolfhard rollerini yeniden canlandırmaya hazırlanıyor.

  Godzilla x Kong: The New Empire

  .

  Godzilla x Kong: The New Empire - 12 Nisan 2024

  "Godzilla x Kong: The New Empire", MonsterVerse'ın beşinci filmi olarak ve 2021'de vizyona giren "Godzilla vs Kong"un devamı olarak vizyona girecek. Brian Tyree Henry ve Rebecca Hall'un önceki bölümdeki rollerini yeniden canlandırdığı film, Mart ayında Dune ve diğer gişe rekorları kıran filmlerle rekabet etmekten kaçınmak için yeni bir çıkış tarihine ertelendi.

  Rebel Moon - Part 2: The Scargiver

  .

  Rebel Moon - Part 2: The Scargiver - 19 Nisan 2024

  Zack Snyder'ın yönettiği iki bölümlük bilim kurgu destanının ilk filmi "Rebel Moon - Part 1: A Child of Fire" 22 Aralık 2023'te Netflix'te yayınlanacak. Devam filmi ise 19 Nisan 2024'te Netflix kütüphanesine eklenecek. Snyder'ın orijinal bilim kurgu destanı heyecanla beklenen, büyük aksiyon ve olgun bir üslup vaat eden bir yapım olarak Star Wars'un yanı sıra Seven Samurai gibi klasik samuray filmlerinden büyük ilham alıyor.

  Kingdom Of The Planet Of The Apes

  .

  Kingdom Of The Planet Of The Apes - 24 Mayıs 2024

  Tim Burton'ın Maymunlar Gezegeni yeniden yapımı bir felaket olsa da, 2010'ların yeniden başlatma üçlemesi Matt Reeves'in yönetmenliği sayesinde büyük bir başarıya ulaştı. "Kingdom of the Planet of the Apes", "WAr of the Planet of the Apes"in devamı niteliğinde ve yeni bir üçlemenin ilk filmi olacak. Filmde Owen Teague, Sezar'ın oğlu Cornelius'u canlandırırken "The Witcher" yıldızı Freya Allan da oyuncu kadrosunda yer alıyor.

  Furiosa

  .

  Furiosa - 24 Mayıs 2024

  "Mad Max: Fury Road", 2010'ların en iyi filmlerinden biriydi ve aynı zamanda George Miller'ın klasik bilim kurgu filmlerine harika yeniden dönüşü oldu. Fury Road ile çoğu yeniden başlatma arasındaki temel fark, Miller'ın bizzat filmi yönetmeye geri dönmesiydi ve Miller ön film "Furiosa"yı da yönetti. Filmde, Charlize Theron'un Fury Road'da canlandırdığı Furiosa karakterini canlandıran Anya Taylor-Joy ve kötü karakter Immortan Joe rolünde Chris Hemsworth rol alıyor.

  Transformers One

  .

  Transformers One - 19 Temmuz 2024

  Transformers, 2023'te "Transformers: Canavarların Yükselişi" ile yeni bir destanının başlangıcı için sinemalara geri döndü. Bu seri yeni filmlerle devam edecek. Bir animasyon ön film olan "Transformers One" ise Megatron ile Optimus Prime arasındaki ilişkiyi araştıracak. Filmin seslendirme kadrosu adeta yıldızlar geçidi. Megatron'u Brian Tyree Henry, Optimus Prime'ı Chris Hemsworth seslendirirken, Scarlett Johansson'ın da Transformer Elita'yı seslendirmesi bekleniyor.

  Borderlands

  .

  Borderlands - 9 Ağustos 2024

  Popüler video oyunu serisinden uyarlanan "Borderlands" filminde Cate Blanchett, Kevin Hart, Jack Black ve Jamie Lee Curtis oynuyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise son olarak "Kara Cuma" (Thanksgiving) filmine imza atan Eli Roth var.

  İsimsiz "Alien" Filmi

  .

  İsimsiz "Alien" Filmi - 16 Ağustos 2024

  Alien serisinin son filmleri "Prometheus" ve "Alien: Covenant"ın her ikisi de karışık eleştiriler aldı. Henüz ismi belli olmayan yeni Alien filmi ise "Alien: Resurrection"dan bu yana yönetmenliğini Ridley Scott'ın üstlenmediği ilk film olacak. Bu kez onun yerine korku yönetmeni Fede Álvarez yönetmen koltuğuna geçerken, "Priscilla" yıldızı Cailee Spaeny oyuncu kadrosuna liderlik edecek.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top