Hesabım
  Yapım Aşamasındaki Müzikal Biyografiler
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 21 Haz 2022 - 10:20

  Dünya Müzik Günü kutlu olsun!

  Madonna
  1. Madonna +
  Pop müziğin efsane isimlerinden Madonna, kendi biyografi filmini yönetmeye hazırlanıyor. Henüz ismi belli olmayan projede Madonna'ya "Inventing Anna" ve "Ozark" gibi yapımların yıldızı Julia Garner hayat verecek. Filmin çekimleri henüz başlamadı.
  Devamı...

  Dünya Müzik Günü şerefine, Hollywood'un şu sıralarda üstünde çalıştığı müzikal biyografi filmlerini derledik... 

  Her zaman Hollywood'un gözde türlerinden biri olan müzikal biyografilere şu anda da yoğun bir ilgi ve yönelim var. New York Filarmoni Orkestrası şefi Leonard Bernstein'dan, pop müzik ikonu Madonna'ya ve reggae müziğin efsanevi ismi Bob Marley'e birçok ünlü müzisyenin hayatını anlatan biyografi filmleri önümüzdeki dönemde seyirciyle buluşmak için hazılanıyor.

  Bu türün en yakında göreceğimiz örneği ise Baz Luhrmann'ın çok büyük heyecan uyandıran "Elvis" filmi. Austin Butler'ın Rock'n'Roll kralı Elvis Presley'e hayat verdiği film bu cuma günü vizyona giriyor. Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali'nden itibaren çok olumlu yorumlarla karşılanan "Elvis"in oyuncu kadrosunda ayrıca Tom Hanks ve Olivia DeJonge yer alıyor. 

  Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirisiniz...

   

  Bir müzik ikonunu canlandırmak, oyuncular için yeteneklerini sonuna kadar sergileyebilecekleri mükemmel bir fırsat. Jamie Foxx, 2004 filmi "Ray" için Ray Charles'a dönüşmesiyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını evine götürdü. Joaquin Phoenix, "Walk the Line"da Johnny Cash olarak yeteneğinin yeni bir yüzünü gösterdi.

  Yıllar içinde Sissy Spacek'in "Coal Miner's Daughter"daki Loretta Lynn rolüyle Oscar kazandığını, Jessica Lange'in "Sweet Dreams"de Patsy Cline rolü ile Oscar adaylığı kazandığını ve Reese Witherspoon'un "Walk the Line"daki June Carter Cash rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscar'ını kazandığını gördük.

  Austin Butler'ın da Elvis Presley rolünde parladığını filmin fragmanlarından görmek mümkün... Sinema ve müzik severler filmi izlemek için gün sayarken, gelin biz Dünya Müzik Günü şerefine yapım aşamasındaki müzikal biyografi filmlerine göz atalım...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top