Hesabım
  Orijinalinden Yıllar Sonra Gelen Devam Filmleri
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 23 May 2022 - 11:05

  36 yıl sonra gelen devam filmi "Top Gun: Maverick" bu hafta izleyicilerle buluşuyor! Biz de bundan ilham alarak orijinalinden yıllar sonra gelen devam filmlerini derledik...

  Blade Runner 2049
  1. Blade Runner 2049 +
  "Blade Runner"dan 35 yıl sonra çıkan devam filmi "Blade Runner 2049", vizyoner yönetmen Denis Villeneuve tarafından yönetildi. Filmle ilgili tek hayal kırıklığı, 2010'ların en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olmasına rağmen, gişedeki düşük performansı oldu.
  Devamı...

  Holywood'un gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından biri olan Tom Cruise'un, bu şöhret yolculuğundaki ilk basamaklarından biri olan ve ona kariyerindeki büyük sıçramayı yaşatan "Top Gun" filmi 1986 yılında vizyona girdi. Tony Scott tarafından yönetilen ve Birleşik Devletler Donanması'nın en yetenekli pilotlarına odaklanan film, kısa sürede popüler kültüre damga vurarak 80'li yılların kült filmlerinden birine dönüştü. 

  Şimdi, aradan geçen 36 yılın ardından, Tom Cruise Pete "Maverick" Mitchell rolüne geri dönüyor ve izleyicileri yine soluk soluğua bir maceraya davet ediyor. Joseph Kosinski tarafından yönetilen "Top Gun: Maverick" şimdiye kadar hep olumlu eleştiriler aldı ve geçtiğimiz hafta Cannes Film Festivali'ndeki prömiyerinde de dakikalarca alkışlandı. 

  Projenin açıklandığı günden beri merakla beklenen "Top Gun: Maverick"in bu yaz sezonuna damga vurmakla kalmayıp, tüm zamanların en büyük yaz hitlerinden birine dönüşeceği tahmin ediliyor. Olumlu eleştiriler ile izleyicilerin beklentisi ve merakı daha da arttı ama artık filme kavuşmamıza gerçekten sayılı günler kaldı. 

  "Top Gun: Maverick" 27 Mayıs Cuma günü sinema salonlarındaki yerini alacak. Gelin, orijinalinden 36 yıl sonra gelen bu devam flminin şerefine, yıllar sonra gelen devam filmlerine birlikte göz atalım...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top