Hesabım
  Apple'dan Abraham Lincoln Suikastı Hakkında Dizi Geliyor
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 7 Oca 2022 - 14:01

  Dizi, sukiastı düzenleyen John Wilkes Booth'a odaklanacak

  Apple, ABD Başkanı Abraham Lincoln'ün suikastçısı John Wilkes Booth'un hikayesini anlatan mini dizi "Manhunt" için tam sezon siparişini verdi. Dizi, Monica Beletsky'den geliyor ve James Swanson'ın "Manhunt: The 12-Day Chase for Lincoln's Killer" kitabına dayanıyor. Tobias Menzies, Booth'u yakalama ve Lincoln'ün mirasını gerçekleştirme ihtiyacıyla neredeyse deliliğe sürüklenen Lincoln'ün Savaş Sekreteri ve arkadaşı Edwin Stanton rolünde oynayacak.

  Proje hakkında çıkan söylentilere göre, Booth'un yarasını tedavi eden ve işlediği suçtan sonra ona güvenli liman sağlayan, doktorun eski kölesi Mary Simms de dahil olmak üzere siyahi tarihinden şahsiyetler de hikayede yer alacak. Seri, Beletsky'nin Apple ile yakın zamanda yenilenen genel anlaşması kapsamında ortaya çıkan ilk proje olacak. Beletsky, “Manhunt”ın yazarı, yürütücü yapımcısı ve showrunnerı olacak. Carl Franklin diziyi yönetecek ve yürütücü yapımcılık yapacak.

  Layne Eskridge yürütücü yapımcı olarak Swanson, Michael Rotenberg, 3 Arts'tan Richard Abate, Walden Media'dan Frank Smith ve Naia Cucukov ile birlikte görev alacak. Serinin yapımcılığını Apple Studios ve Lionsgate, POV Entertainment, Walden Media ve 3 Arts Entertainment ile birlikte yapıyor. yayın tarihi henüz netlik kazanmadı.

  Menzies, kısa süre önce Netflix dizisi "The Crown"un 3. ve 4. sezonlarında Prens Philip'i canlandırdı ve bu rolüyle 2021'de bir dramada en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Emmy kazandı. Aynı zamanda hit Starz tarihi draması "Outlander", Edmure Tully rolüyle "Game of Thrones" ve Brutus rolüyle HBO'nun “Rome” dizisinde yer aldı. Beletsky, daha önce FX dizisi “Fargo”daki çalışmasıyla 2017 yılında en iyi mini dizi kategorisinde Emmy adaylığı almıştı. Ayrıca “The Leftovers”, “Parenthood” ve “I Am the Night” gibi dizilerdeki çalışmalarıyla da tanınıyor.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top