Filmleri oyla!
Beyazperdem
  BBC, Aktivist Greta Thunberg Hakkında Belgesel Dizi Hazırlıyor
  15 Şub 2021 - 12:42

  Dizide, Thunberg'in eylemleri ve iklim değişikliği konusu işlenecek..

  BBC ve PBS, iklim değişikliği aktivisti Greta Thunberg ile ilgili daha önce duyurulan, BBC Studios yapımı belgesel dizi projesine dahil oldu. İki yayıncı, iklim savaşındaki 18 yaşındaki aktivisti takip eden ve arkasındaki bilimi ortaya koyan ve bir uzman korosunun katkı verdiği üç bölümlük Greta Thunberg: A Year to Change the World dizisinin ortak yapımcılığını üstlenecek.

  Dizinin çekimleri Ağustos 2019'da, Thunberg henüz 16 yaşındayken başladı. İklim krizinin etkisini görmek için dünyanın dört bir yanındaki olağanüstü yerleri ziyaret ederken kameralar oradaydı. Yapımcılar, Covid-19 dünyayı kasıp kavururken onu İsveç'te evinde de filme aldı. Greta Thunberg: A Year to Change the World BBC Stüdyoları tarafından B-Reel Films ile ortaklaşa yapıldı.

  Uygulayıcı yapımcı Rob Liddel olurken, BBC Studios diziyi uluslararası alanda dağıtacak. Thunberg'in hayatına dair kameralara verilen ilk izin bu değil. Nathan Grossman tarafından yönetilen Hulu’nun I Am Greta adlı yapımının da konusuydu ve geçen yıl galası yapıldı. B-Reel Films bu filmin de arkasındaydı. BBC, bir dizi yeni belgesel kapsamında bu projeye dahil olduğunu duyurdu.

  BBC'nin belgesel atılımında All3Media'nın sahibi olduğu Raw'ın çektiği, Top Gear sunucusu Paddy McGuinness ve üç çocuğuna otizm teşhisi konan eşi Christine'in hikayesinin anlatıldığı bir dizi de bulunuyor. Bir diğeri ise, Tarihçi David Olusoga'nın Birleşik Krallık Ulusal Sağlık Hizmeti'nin bel kemiği olan göçmen işgücünü anlattığı belgeseli olacak.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top