Hesabım
  Kathleen Turner, "The White House Plumbers"ın Kadrosuna Katıldı
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 21 May 2021 - 15:19

  Watergate skandalı hakkındaki diziye bir önemli yıldız daha!

  Getty Images
  Kathleen Turner, HBO’nun Amerikan tarihinin en büyük siyasi skandallarından biri olan Watergate’i yeniden ziyaret eden The White House Plumbers dizisinde Woody HarrelsonJustin Theroux ve Domhnall Gleeson’la başrolü paylaşacak. Proje, Veep'in yönetici yapımcıları Alex Gregory, Peter HuyckDavid Mandel ve Frank Rich'ten geliyor. 

  Mini dizi, HBO ve wiip arasında bir ortak yapım. Gregory ve Huyck tarafından yaratılıp yazılan ve Mandel tarafından yönetilen The White House Plumbers, kamu kayıtlarına ve Egil "Bud" Krogh ve Matthew Krogh tarafından yazılan Integrity kitabına dayanıyor. Dizi, Nixon’ın kendi siyasi sabotajcıları ve Watergate beyni E. Howard Hunt (Harrelson) ve G. Gordon Liddy'nin (Theroux), gayretle korumaya çalıştıkları başkanlığı kazara nasıl devirdiğinin gerçek hikayesini anlatıyor.

  Turner, Nixon'la bazı kirli anlaşmalara karışan ITT şirketi için huysuz, ağzı bozuk bir lobici olan Dita Beard'ı oynayacak. Harrelson ve Theroux, aynı zamanda yürütücü yapımcı olacaklar. Rich, HBO'da bir anlaşması var ve Emmy ödüllü dizi Succession'da da yer alıyor. Paul Lee, Nne Ebong ve Mark Roybal wiip için yönetici yapımcılık yapacak. Gregg Fienberg ayrıca yapımcılardan biri olacak.

  Oscar adayı Turner, Chuck Lorre’nin Netflix'teki üçüncü ve son sezonuna giren komedisi The Kominsky Method'da Michael Douglas'la birlikte karşılıklı rol aldı. Başka bir Lorre komedi dizisi olan CBS’nin Mommy'sinde konuk oyuncu olarak görüldü. Ayrıca, Netflix’in Dolly Parton imzalı Heartstrings antoloji serisinin bir bölümünde de yer aldı. 
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top