Beyazperdem
  Jane Campion'ın 'The Power of the Dog'u, Venedik'te Prömiyer Yapacak
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 10 Haz 2021 - 22:01

  Netflix yapımı filmin açılışı Venedik'te gerçekleşecek!

  Cineuropa
  The Piano” filmiyle Altın Palmiye kazanan tek kadın yönetmen olmaya devam eden Cannes efsanesi Jane Campion'ın son draması “The Power of the Dog”un dünya prömiyeri Venedik Film Festivali'nde yapılacak. Bir Netflix orijinali olan filmde Benedict CumberbatchKirsten Dunst ve Jesse Plemons rol alıyor. Filmin senaryosu, Thomas Savage'ın 1967 yılındaki aynı adlı romanından uyarlandı ve Campion tarafından kaleme alındı.

  1920'lerde geçen film, bir çift zengin Montana'lı kardeş Phil (Cumberbatch) ve George Burbank hakkında. Phil zeki ve zalimdir, George ise titiz ve naziktir. Birlikte, Montana vadilerindeki en büyük çiftliğin ortak sahibidirler. George, Rose (Dunst)'la gizlice evlendiğinde, öfkeli Phil, oğlu Peter'ı bir piyon olarak kullanarak onu yok etmek için amansız bir savaş başlatır. Film, BBC Films, Campion'ın Bright Star şirketi ve See-Saw Films tarafından yapılıyor

  “The Power of the Dog", Cannes Film Festivali'ndeki yarışma dışı dünya prömiyerine davet edildi ama Netflix bunun yerine filmin yarışabileceği Venedik'te yayınlanmasını tercih etti. Yönetim kurulu tarafından belirlenen bir kurala göre, Cannes Film Festivali, yerel bir sinema gösterimi planlanmamışsa filmleri yarışmaya davet edemez. Nihayetinde Netflix, Cannes'da bir yarışma yeri almak için filmin Fransa'da sinemalarda gösterime girmesine istekli değildi ve rekabet dışı bir zaman dilimi de yeterince iyi bir seçenek olarak görülmedi.

  Netflix, Venedik'te, Paolo Sorrentino'nun kişisel draması “The Hand of God”ı da gösterecek. Film, başyapıt kabul edilen “La Grande Bellezza”nın yönetmeninin 2001'deki ilk uzun metrajlı filmi “L'uomo in piu"dan 20 yıl sonra, memleketi Napoli'de bir film çekmeye dönüşüne işaret eden bir başka prestijli orijinal. Venedik, Denis Villeneuve yönetmenliğindeki Warner Bros yapımı “Dune”un merakla beklenen dünya prömiyerine de ev sahipliği yapacak. 78. Venedik Film Festivali'nin 1-11 Eylül tarihleri ​​arasında tam teşekküllü bir fiziksel etkinlik olarak yapılması planlanıyor. Bong Joon-ho ana jüriye başkanlık edecek.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top