Hesabım
  Ewan McGregor, Doug Liman Filmi 'Everest'in Başrolünde!
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 16 Haz 2021 - 21:07

  McGregor, yeni filminde zorlu bir mücadele yaşayacak

  Kısa süre önce “Halston” dizisinde haute couture dünyasını ele alan Ewan McGregor, “Everest” filminde yükseklere tırmanmak için zorlu bir mücadele verecek. Yüksek irtifa macerası barındıran film, “The Bourne Identity” ve “Edge of Tomorrow”un arkasındaki aksiyon yönetmeni Doug Liman'dan geliyor. McGregor, yapılan ilk üç İngiliz keşif gezisinde yer alan bir dağcı olan George Mallory'e hayat verecek.

  Bu proje, bir kar fırtınasına yakalanan sekiz dağcının zirveden inmeye çalışırken öldüğü, 1996 Everest Dağı felaketinin anlatımı olan 2015 yapımı “Everest” filmini akıllara getirecektir ama tamamen farklı bir yılda geçen, farklı bir hikayeyi anlatacak. Bu sefer 1921 yılına gideceğiz ve iki dağcı üzerinden zorlu bir mücadeleye tanık olacağız.

  Yeni filmin resmi özeti şu şekilde; “1921. Everest, dünyadaki en son fethedilmemiş meydan okuma yeri olmaya devam ediyor. Birçoğu, efsanevi dağın zirvesine ulaşmak için akıl sağlığını ve çoğu zaman hayatlarını feda etti. George Mallory (McGregor), Royal Geographic Society'den kibirli Arthur Hinks (Strong) tarafından imkansızı denemek için seçilir. Birinci Dünya Savaşı'nın ardından, sönmekte olan İngiliz imparatorluğu, onarıcı bir zafer için çaresizdir ama Mallory ve rakibi, eksantrik Aussie George Finch (Heughan) için Everest'in meydan okumasının vatanseverlikle hiçbir ilgisi yoktur, bu tamamen kişisel bir ispat savaşıdır.

  Oscar adayı senarist Sheldon Turner (“Up in the Air”) senaryoyu yazdı. Sam Heughan (“Outlander”) ve Mark Strong (“Cruella”) oyuncu kadrosunu tamamladı. McGregor, bundan sonra Disney Plus'ın Obi Wan Kenobi dizisinde görülecek. Jeffrey Archer'ın “Paths of Glory” adlı romanından ilham alan filmin yapımcılığını Jennifer Klein ve Liman birlikte yapıyor. Filmin çekimleri Ocak 2022'de İngiltere ve İtalya'da başlayacak.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top