Hesabım
  Tom Hardy

  Medeni durum:

  Görev Oyuncu, Yapımcı, İdari yapımcı Daha fazlası
  Gerçek adı:

  Edward Thomas Hardy

  Uyruk İngiliz
  Doğum tarihi 15 Eylül 1977 (Hammersmith, Londra, Birleşik Krallık)
  Yaş 45

  Biyografi

  15 Eylül 1977 İngiltere doğumlu oyuncunun gerçek adı Edward Thomas Hardy'dir. Annesi ressam ve babası yazardır. Tiyatro hayatına erken yaşlarda atılan Tom ,Richmond Dram Okulu'nda ve Tower House School'da okudu. 21 yaşına geldiğinde “Find Me A Supermodel” adlı yarışmayı kazandı.Tiyatroyla ilgilendiği sıralarda “Kardeşler Takımı”nda oynadıktan sonra tiyatroyu bırakıp sinema sektörüne yöneldi. 2010 yılına gelindiğinde Inception filmiyle büyük bir başarı yakalayan Tom Hardy BAFTA’nın yükselen yıldız ödülünün sahibi oldu. Ardından The Dark Knight Rises ile bir çok ödüle aday gösterilmiştir.Film kariyerinin yanında televizyon karakteri de olan Tom Hardy Kardeşler Takımı,Colditz,Gideon’s Daugter gibi yapımlarda rol almıştır. Bir çok ödülü bulunan başarılı oyuncunun bir oğlu ve iki eşi vardır.

  İlk rolü

  Kara Şahin Düştü
  Kara Şahin Düştü
  2001
  Band of Brothers
  Band of Brothers
  2001
  Uzay Yolu: Nemesis
  Uzay Yolu: Nemesis
  2002
  Dot the I
  Dot the I
  2003

  En iyi film ve dizileri

  Sayılarla kariyeri:

  22
  Senelere göre kariyer
  0
  Ödül
  37
  Film
  10
  Dizi
  0
  Adaylık
  0
  Yeni Film

  Favori Tür

  Dram : 31 %
  Aksiyon : 28 %
  Gerilim : 26 %
  Polisiye : 15 %

  Beyazperde'de İstatistikleri

  1
  Video
  201
  Fotoğraf
  111
  Haber
  90
  Hayran

  En popüler işler

  Cillian Murphy
  Cillian Murphy
  3 film ve # adet dizi
  Dunkirk (2017), Peaky Blinders (2013), Kara Şövalye Yükseliyor (2012), Başlangıç (2010)
  Gary Oldman
  4 film
  44. Çocuk (2015), Kara Şövalye Yükseliyor (2012), Kanunsuzlar (2012), Köstebek (2011)
  Paul Anderson
  2 film ve # adet dizi
  Diriliş (2015), Efsane (2015), Peaky Blinders (2013)
  Dunkirk (2017), Kara Şövalye Yükseliyor (2012), Başlangıç (2010)
  Star Wars: Son Jedi (2017), Kara Şövalye Yükseliyor (2012), Başlangıç (2010)
  Yorumlar
  • Umut A.
   Şu anda yasayayan oyuncuların en iyisi. Günümüzün marlon brandosu. Bir erkek olarak olmak istedigim tek kisi diyebilirim. Karizma diye birşey var ve bu adamda ete kemiğe bürünmüş hali.
  • rani H.
   böyle adamların yıldızının yeni yeni parlamasına çok üzülüyorum.çünkü çok ama çok yetenekli, oyunculuğun gerçekten hakkını veren adam. belki gereksiz bir karşılaştırma olacak ama şuan oscar alan leonardo di caprio dan eksiği yok hatta fazlası var.tom hardy rolleri için şekilden şekile girmekten hiç çekinmiyor.adam filmleri için bir kilo alıyor bir kilo veriyor. oynadığı kötü karakterlere bile sempati duymamıza neden oluyor.bunu yapabilen nadir insanlardan(diğeri de benim için tom hiddleston'dır) özellikle bu sene en azından the revenant daki rolü için en iyi yardımcı erkek oyuncu oscarını almalıydı yine hakkı yendi adamın.işte buna çok üzüldüm. bazı oyuncular vardır, hiçbirşey yapmasın film boyunca sadece bir köşede dikilsin yine izletip kendine hayran bırakır sadece duruşu yeter.işte tom hardy de öyle bir oyuncu. yakın zamanda inşallah senin de elinde oscar görürüz
  • Yusuf Emre
   Tartışmasız en iyi oyunculuk yapan sayılı adamlardan inception, the warrior, kara şövalye, kirli para, this is means war, band of brothers bir çok filmini izledim daha kariyeri yeni yeni başlıyor harika bir oyuncu önü açık mad max performansı en efsanesiydi kesinlikle inanılmaz bir oyuncu
  • deckard76
   Kara Şövalye Yükseliyor filminin en başarılı aktörü.Bane rolünde muhteşem öte bir kötü olmuş.Inception filminin de en başarılı oyuncusuydu.Çok iyi bir aktör.Hollywoodda çok daha iyi yerlere gelecek.
  Yorumları göster
  Back to Top