Hesabım
  Çılgın Ofis Partisi
  BEYAZPERDE ELEŞTİRİSİ
  2,0
  Yetersiz
  Çılgın Ofis Partisi

  Tanıdık simalar, aynı parti

  Fırat Ataç

  Hollywood'un sevmediğim en büyük özelliklerinden biri 'sahibi olduğu' kalburüstü ya da popüler oyuncuları yılın belli zamanlarında yanına çağırıp 'bu filmde hepiniz varsınız' demesidir. 'Şükran Günü mü? Mutlaka filmi olmalı. Sevgililer Günü? Elimizde bir dolu güzel kadın ve yakışıklı erkek var. Noel? En kalabalık kadrolu o olmalı. Oyuncuların isimleri afişe sığmayacak kadar...

  Office Christmas Party'nin, adıyla bu anlamsız janrın ürünüymüş gibi gözükmesi oldukça muhtemel. Neyse ki önümüzdeki film, hem popüler oyuncu bombardımanı şeklinde ilerlemiyor hem de onlarca hikaye içersinde dağılmaktansa merkezine koyduğu 'çılgın Noel partisi'ne sadık kalıyor. Çalışanlarına unutulmaz bir gece yaşatmak isteyen genç patron, onun disiplinden taviz vermeyen CEO ablası, her filmde canlandırdığı orta yolcu karakterini burada da bizden esirgemeyen 'iyi adam' Jason Bateman ve onun 'ha şimdi ha sonra gerçekleşecek öpüşmesi' partinin ana hatlarını oluşturuyor. Filmin konusu da bu birleşimden çıkan 'şey'.

  Hem daha önce bir arada görmeye alıştığımız oyuncuları hem de bu oyuncuların hayat verdikleri karakterlerle Horrible Bosses 3 ya da Hangover 4 olarak da adlandırabileceğimiz Office Christmas Party, başarı kazanmış öncül formüller ile idare ediyor. Filmin iyiliği yönetmenlik/oyunculuk performansından çok partide çalan parçalara ve alkol/uyuşturucu oranına bağlı. Bu konuda eller korkak alıştırılmasa da bu tip filmlerin en azından 'zirve anında' sahip olduğu kahkalara boğma işlevi burada çalışmıyor.

  Abartılı kazalar, yanlışlıkla kullanılan uyuşturucular, seriye bağlanmış osuruk şakaları ile ilerleyen gecenin çılgınlık katsayısı, ilginç olabilecek karakterlerin geri planda kalması, ilginç olmayanların sazı eline almasıyla azalıyor. Filmin yıldızı olması beklenen T.J. Miller 'amiyane tabirle' sınıfta kalırken, normal hayatında mizahi yönü kuvvetli bir kadın olarak tanıdığımız Olivia Munn 'aşık olunacak kadın'a Jennifer Aniston ise 'içeride bir yerde hala sevgi barındıran kötü patron'a saplanıp kalıyorlar. Jason Bateman da her zaman bildiğimiz gibi orta...sanırım bunu daha önce belirtmiştim.

  Filmografilerindeki Blades of Glory ve The Switch gibi vasat komedi filmlerine bir yenisini daha ekleyen Josh Gordon - Will Speck ikilisinin kariyerleri bitene kadar saplı kalacakları döngüyü bu sayede öğrenmiş oluyoruz. Office Christmas Party, maddi getirisine göre gelecek senenin Noel'inde kapımızı yine çalabilir, o da ayrı bir mesele.

  firat_atac@hotmail.com

  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top