Hesabım
  2024'te İzlemeyi Dört Gözle Beklediğimiz Filmler

  Gelin 2024 yılının dopdolu vizyon takvimini birlikte inceleyelim!

  .

  Sinema salonlarının pandemi öncesine döndüğü 2023 yılını harika filmlerle geride bıraktık. Şimdi önümüzde dopdolu vizyon takvimiyle 2024 yılı uzanıyor.

  2024'ün film listesi halihazırda oldukça kalabalıktı, ancak Hollywood'da yaşanan senaristler ve oyuncular grevleri nedeniyle pek çok yapım da bu yıla ertelenince, dört gözle beklediğimiz pek çok film birbiri ardına sinema salonlarındaki yerini almak için sıraya girdi.

  2024'te "Dune: Part Two" ve "Deadpool 3" gibi devam filmleri; "Furiosa" ve "A Quiet Place: Day One" gibi ön filmler; "Ballerina" gibi spin-off'lar zaten hayranı olduğumuz film evrenlerini genişletecek. Ayrıca "Mickey 17", "Challengers", "Civil War" gibi orijinal yapımlar da yolda.

  Lafı fazla uzatmayalım işte 2024'te izlemeyi dört gözle beklediğimiz filmler...

  Argylle: Gizli Casus

  Universal

  Argylle: Gizli Casus (Argylle)

  Vizyon Tarihi: 2 Şubat 2024

  Sessiz, sakin bir casus romanı yazarı olan Elly Conway (Bryce Dallas Howard), kitaplarındaki yazdıkları gerçekleşmeye başlayınca kendisini gerçek casusluk dünyasında bulur. Henry Cavill, Dua Lipa, Sam Rockwell, Samuel L. Jackson, Bryan Carston ve daha fazlasını bir araya getiren filmin yönetmen koltuğunda, Kingsman filmlerinin yönetmeni Matthew Vaughn oturuyor.

  Zavallılar

  .

  Zavallılar (Poor Things)

  Vizyon Tarihi: 9 Şubat 2024

  Yórgos Lánthimos imzalı bu Frankenstein uyarlamasında başrolleri Emma Stone, Willem Dafoe ve Mark Ruffalo üstleniyor. Sıra dışı bilim insanı Dr. Baxter, hayatını kaybeden genç bir kadın olan Bella'yı yeniden canlandırmanın bir yolunu bulur. Yeniden doğan ve meraklı gözleriyle dünyayı keşfetmek isteyen Bella'nın yolu ahlaksız bir avukat ile kesişir ve beraber kıtalar arası bir maceraya atılırlar. 2023'te adından sıkça söz ettiren film ülkemizde 9 Şubat'ta sinemalarda!

  Madame Web

  Sony Pictures

  Madame Web

  Vizyon Tarihi: 16 Şubat 2024

  Sony'nin Spider-Man evreninde geçen filmde Dakota Johnson, Manhattan'da durugörü yeteneklerine sahip olan bir sağlık görevlisi olan Cassandra Webb'i canlandırıyor. Geçmişiyle ilgili gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalan Cassandra, kaderinde güçlü bir gelecek olan üç genç kadınla ilişki kurar...

  Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki

  Warner Bros.

  Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki (Dune: Part Two)

  Vizyon Tarihi: 1 Mart 2024

  "Dune" devam filmi, ailesini yok eden komploculara karşı intikam savaşı yolunda ilerlerken Chani ve Fremenlerle birleşen Paul Atreides'in (Timothee Chalemet) efsanevi yolculuğunu araştıracak. Hayatının aşkı ile bilinen evrenin kaderi arasında bir seçim yapmakla karşı karşıya kalan bu genç adam, yalnızca kendisinin öngörebileceği korkunç bir geleceği engellemeye çalışır.

  Demir Pençe

  A24

  Demir Pençe (The Iron Claw)

  Vizyon Tarihi: 1 Mart 2024

  Zac Efron, Harris Dickinson ve Jeremy Allen White'ın rol aldığı film, 1980'lerin başında profesyonel güreşin yoğun rekabet dünyasında tarih yazan, birbirinden ayrılamaz Von Erich kardeşlerin hikayesini konu ediyor. Kardeşler, baskıcı babaları ve koçlarının gölgesinde, trajedi ve zafer yoluyla, sporun en büyük sahnesinde, hayattan daha büyük ölümsüzlüğü ararlar.

  The Color Purple

  .

  The Color Purple

  Vizyon Tarihi: 8 Mart 2024

  1930’larda Güney Amerika’da yaşayan Afrikalı-Amerikalı kadınların ırkçılığa karşı verdikleri yaşam mücadelesini ve yıllar boyunca birçok erkekten zulüm gördükten sonra kendisini yeniden keşfetmeye çalışan Celie’nin hayatını anlatan müzikal film, Alice Walker’ın Pulitzer ödüllü romanının Brodway müzikalinden uyarlandı.

  Hayalet Avcıları: Ürperti

  Sony Pictures

  Hayalet Avcıları: Ürperti (Ghostbusters: Frozen Empire)

  Vizyon Tarihi: 29 Mart 2024

  Eski bir eserin keşfi şeytani bir gücü serbest bıraktığında, yeni ve eski Hayalet Avcıları, evlerini korumak ve dünyayı ikinci bir buzul çağından kurtarmak için güçlerini birleştirmelidir. Finn Wolfhard, Mckenna Grace, Paul Rudd, Carrie Coon, Patton Oswalt, Celeste O'Connor, Logan Kim, Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson ve Annie Potts başrolleri paylaşıyor.

  Mickey 17

  .

  Mickey 17

  Vizyon Tarihi: 29 Mart 2024

  Bong Joon Ho'nun Robert Pattinson başrollü bilim kurgu filminde, bir keşif klonisi, buzul gezegen Niflheim’daki tehlikeli bir göreve Mickey isimli bir klonu gönderir. Mickey, ölse de yeniden klonlanabilir ve görev sırasında kaza geçirerek öldüğü düşünüldüğünden, yeni bir Mickey klonu aktif edilir. Ancak öldüğü düşünülen klon aslında hayattadır...

  Kung Fu Panda 4

  Illumination Studios

  Kung Fu Panda 4

  Vizyon Tarihi: 5 Nisan 2024

  Ölüme meydan okuyan üç maceranın ardından Ejderha Savaşçısı Po, Huzur Vadisi'nin Ruhani Lideri olması için görevlendirilir. Ancak Po’nun ruhani liderlik hakkında bildikleri çok azdır ve bu yeni ulu pozisyonunu üstlenmeden önce hızla yeni bir Ejderha Savaşçı bulup eğitmesi gerekmektedir.

  Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk

  .

  Godzilla x Kong: Yeni İmparatorluk (Godzilla x Kong: The New Empire)

  Vizyon Tarihi: 12 Nisan 2024

  Monsterverse'deki yeni bölüm, kudretli Kong'u ve korkutucu Godzilla'yı, dünyamızda gizlenmiş, hem kendi türlerinin hem de bizim türümüzün varlığını tehdit eden ölümcül bir tehditle karşı karşıya getiriyor. Doğrudan Hollow Earth'ün kökenlerine inen bu film, insan ve canavarı sonsuza dek bir araya getiren antik Titan savaşını keşfedecek.

  Challengers

  MGM

  Challengers

  Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2024

  Luca Guadagnino imzalı filmde Zendaya, eski bir tenis dehası olan ve sonradan antrenörlük yapmaya başlayan Tashi Duncan'ı canlandırıyor. Eşi Art (Mike Faist) kariyeri kötüye giden bir şampiyondur ve Tashi kendisini Art'ın kariyerini kurtarma mücadelesine adar. Bu amaçla kurduğu planlar, kocası Tashi'nin eski erkek arkadaşı ve kendisinin eski en iyi arkadaşı olan Patrick (Josh O'Connor) ile yüzleşmek zorunda kalmasıyla şaşırtıcı bir hal alır.

  İç Savaş

  A24

  İç Savaş (Civil War)

  Vizyon Tarihi: 26 Nisan 2024

  Alex Garland'ın (Ex Machina) yeni filmi Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Nick Offerman gibi isimleri bir araya getiriyor. Çok da uzak olmayan bir gelecekte Amerika Birleşik Devletleri'nin 19 eyaleti birlikten ayrılmaya karar verir. Kaliforniya ve Teksas'ın aynı tarafta yer aldığı 'Batı Kuvvetleri' ve 'Florida İttifakı' gibi gruplar arasında iç savaş başlar.

  Dublör

  Universal Pictures

  Dublör (The Fall Guy)

  Vizyon Takvimi: 3 Mayıs 2024

  Dublörlükten yönetmenliğe geçiş yapan David Leitch'in (John Wick, Suikast Treni) yönettiği film, bir Hollywood dublörünün yaşadıklarını anlatıyor. Bir set kazasının ardından iyileşmeye çalışan Hollywood dublörü Colt Seavers'ın (Ryan Gosling) yolu, yönetmen olan eski sevgilisi Jody Moreno (Emily Blunt) ile kesişir ve Jody'e filminde yardım etmeyi kabul eder. Ancak filmin yıldızı kaybolunca umduğundan fazlasını elde eder.

  Hayali Arkadaşlar

  Paramount Pictures

  Hayali Arkadaşlar (IF)

  Vizyon Tarihi: 17 Mayıs 2024

  John Krasinski imzalı ve Ryan Reynolds, Steve Carrel, Phoebe Waller-Bridge gibi yıldızlarla dolu film, insanların büyüdükten sonra geride bıraktıkları hayali arkadaşlarını görme yeteneğine sahip genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Yalnız kalmanın acısını çeken ve sonsuza dek terk edilme tehlikesiyle karşı karşıya kalan hayali arkadaşlar, belki de zaman dolmadan hatırlanmaları için tek umutları olan kızla iş birliği yapar.

  Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık

  Disney

  Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık (Kingdom of the Planet of the Apes)

  Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2024

  2017 üçlemesini sonlandıran "War for the Planet of the Apes"ın sona ermesinden üç yüzyıl sonra geçen hikayede; Sezar'ın halkını bir vahaya getirdiği zamandan bu yana çok sayıda maymun topluluğu ortaya çıkmış, aynı zamanda insanlar vahşi bir varoluşa indirgenmiştir. Sezar'ın efsanesi zamanla kaybolmuştur ancak hatırlayanlar için neredeyse ilahi bir figürdür.

  Furiosa: Bir Mad Max Destanı

  Village Roadshow Pictures

  Furiosa: Bir Mad Max Destanı

  Vizyon Tarihi: 24 Mayıs 2024

  George Miller'ın bir kez daha yönetmen koltuğuna geçtiği filmde Anya Taylor-Joy, Charlize Theron'un "Mad Max: Fury Road"daki Furiosa karakterinin daha genç bir versiyonunu canlandırıyor. Furiosa kaçırılır ve Savaş Lordu Dementus'un liderliğindeki büyük bir Motorcu Sürüsü'nün eline düşer. Çorak Topraklarda gezinirken Ölümsüz Joe (Chris Hemsworth) ile karşılaşırlar. İki Zalim hakimiyet için savaşırken, Furiosa, evinin yolunu bulmak zorundadır.

  Ballerina

  Lionsgate

  Ballerina

  Vizyon Tarihi: 7 Haziran 2024

  Ana de Armas, John Wick" spin-off filminnde tıpkı Wick gibi intikam aşkıyla yanıp tutuşan ve onunla aynı bale okulunda eğitim almış olan bir suikastçıyı canlandırıyor. Ailesini öldürenlerin peşine düşen bu genç suikastçının yolu bir noktada John Wick ile de kesişecek. Keanu Reeves'in filmdeki varlığı kesin ancak hikayede önemli bir rol üstlenip üstlenmeyeceği bilinmiyor.

  Ters Yüz 2

  Pixar

  Ters Yüz 2 (Inside Out 2)

  Vizyon Tarihi: 14 Haziran 2024

  Pixar'ın sevilen filmi "Ters Yüz"ün uzun zamandır beklenen devam filminde, Riley'nin beş duygusu - Neşe, Üzüntü, Korku, Öfke ve İğrenme - ev sahiplerinin ergenliğe girmesiyle ve bu durumun getirdiği bazı yeni duygularla da uğraşmak zorundalar. Bu yeni duygulardan biri, ilk fragmanda gördüğümüz ve Maya Hawke tarafından seslendirilen Endişe.

  The Bikeriders

  20th Century Studios

  The Bikeriders

  Vizyon Tarihi: 21 Haziran 2024

  Austin Butler, Tom Hardy ve Jodie Comer'ı bir araya getiren Jeff Nichols filmi, 1960'ların Orta Amerika'sında geçiyor ve bir motosiklet kulübünün on yıl boyunca nasıl daha tehlikeli ve uğursuz bir topluluk olma yolunda ilerlediğini anlatıyor.

  A Quiet Place: Day One

  Paramount Pictures

  A Quiet Place: Day One

  Vizyon Tarihi: 28 Haziran 2024

  Michael Sarnoski'nin yönettiği film, John Krasinski imzalı Sessiz Bir Yer serisindeki uzaylıların dünyaya geldiği ilk anları konu alacak. Başrollerde Lupita Nyong'o, Joseph Quinn ve Djimon Hounsou yer alıyor.

  Deadpool 3

  Marvel Studios

  Deadpool 3

  Vizyon Tarihi: 26 Temmuz 2024

  Marvel Sinematik Evreni'nin 2024 yılında vizyona girecek tek filmi olan "Deadpool 3", Ryan Reynolds'ın Deadpool'u ve Hugh Jackman'ın Wolverine'ini bir araya getiren ve onları MCU'ya dahil eden ilk film olacak. Filmin Elektra (Jennifer Garner) başta olmak üzere bir dizi Fox/Marvel karakterini geri getirmesi bekleniyor.

  Avcı Kraven

  Sony Pictures

  Avcı Kraven (Kraven the Hunter)

  Vizyon Tarihi: 30 Ağustos 2024

  Sony'nin R derecelendirmeli (18+) ilk Marvel filminde Aaron Taylor-Johnson, dünyanın en büyük avcısı olduğunu kanıtlama görevine çıkan Sergei Kravinoff adlı bir Rus göçmenine hayat veriyor. Çocukken bir aslan tarafından saldırıya uğramasının ardından insanüstü güçler kazanan Kraven'in babası rolünde ise Russell Crowe'u izleyeceğiz.

  Beterböcek 2

  .

  Beterböcek 2 (Beetlejuice 2)

  Vizyon Tarihi: 6 Eylül 2024

  Tim Burton'ın yönetmen koltuğuna döndüğü yıllar sonra gelen devam filminde, Beetlejuice rolünü bir kez daha üstelenen Michael Keaton'ın yanı sıra Winona Ryder da Lydia olarak geri dönüyor. Ancak ilk filmde bir genç kızı olan Lydia artık annedir; onun kızını canlandıran ise "Wednesday" yıldızı Jenna Ortega'dan başkası değil!

  Wolfs

  Apple

  Wolfs

  Vizyon Tarihi: 20 Eylül 2024

  George Clooney ve Brad Pitt'i yıllar sonra bir araya getiren gerilim filmi, iki yalnız kurt iş bitiricinin aynı işe atanmasıyla birlikte yaşanan olayları anlatıyor. Yönetmen koltuğunda, Tom Holland'lı Spider-Man üçlemesini yöneten Jon Watts var.

  Joker: Folie à Deux

  Warner Bros

  Joker: Folie à Deux

  Vizyon Tarihi: 4 Ekim 2024

  Todd Phillips imzalı "Joker" devam filminde, Joaquin Phoenix'e Harley Quinn rolünde Lady Gaga eşlik ediyor. Filminn konu deatyları gizli tutuluyor ancak hikayenin büyük kısmının Arkham Akıl Hastanesi'nin içinde geçmesi ve müzikal olması bekleniyor.

  Venom 3

  Sony

  Venom 3

  Vizyon Tarihi: 8 Kasım 2024

  Tom Hardy'nin Eddie Brock / Venom karakterine geri döneceği devam filmi merakla bekleniyor olsa da filmin konusuna dair henüz herhangi bir detay paylaşılmadı.

  Gladyatör 2

  .

  Gladiator 2

  Vizyon Tarihi: 22 Kasım 2024

  2001 tarihli Oscar ödüllü "Gladyatör", köle olarak satılan ve İmparator Commodus'un (Joaquin Phoenix) yönetimi altında bir gladyatör olarak savaşmaya zorlanan eski bir generalin (Russell Crowe) hikayesini anlatıyordu. Orijinal filmdeki olayların yaklaşık 20 yıl sonrasında geçecek olan "Gladyatör 2", Commodus'u yeğeni Lucius'u (Paul Mescal) merkezine alacak.

  The Lord Of The Rings: The War Of Rohirrim

  .

  The Lord Of The Rings: The War Of Rohirrim

  Vizyon Tarihi: 13 Aralık 2024

  "Yüzüklerin Efendisi: İki Kule"de anlatılan Rohirrim savaşını konu alan animasyon film, Brian Cox'un seslendireceği Helm Hammerhand'ı merkezine alıyor. Yüzük Savaşı'ndan yüzlerce yıl önce geçen hikayenin anlatıcısı Eowyn olacak ve orijinal üçlemede Eowyn'i canlandıran Miranda Otto, karakterin seslendirmesini yapmak için kadroya geri dönecek.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top