Hesabım
  "Star Wars" Günü; Star Wars Evreninin Az Bilinen Ünlüleri!

  Star Wars evreninde çoğunlukla küçük rollerde gördüğünüz bu ünlüleri tanıdınız mı?

  Star Wars evreninde "hangi oyuncu kimdir?" sorusunu her koşulda yanıtlayabileceğinize mi inanıyorsunuz? Çünkü bu derleme "Birkaç istisna dışında" Star Wars evreninin arka planına sızmış olan ve bir kısmı bu gün oldukça popüler "yıldızları" içeriyor.

  Thorin Meşekalkan'ın Tattooine gezegeninde işi ne? Yoda, Charlie'nin Çikolata Fabrikası'nda ne arıyor? Peki ya Game of Thrones serisinin yiğidi Ned Stark'ın kellesinden edilmesine ön ayak olan Usta Pycelle daha önce ne gibi kötülüklere kapı açmıştı dersiniz? Hepsi ve daha fazlası, Star Wars evreninin köşe başlarına dizilmiş ünlü isimleri ifşa eden bu listede!

  Kaynak: Metin ve görseller kardeş sitemiz Adorocinema'dan alınmıştır.

  Billie Lourd

  Carrie Fisher'ın kızı Billie Lourd da Star Wars evreninde yer alıyor. Güç Uyanıyor'da General Connix karakterine hayat veren Lourd, kısa ama sevimli bir sahneye sahipti.

  Sofia Coppola

  Francis Ford Coppola'nın kural tanımaz kızı Sofia Coppola'yı hangi projede görsek şaşırmayız ama kendisini Yıldız Savaşları Bölüm I: Gizli Tehlike filminde Padme Amidala'nın nedimelerinden biri olarak görmüş olmak hepimizi bir miktar şaşırtmış olabilir!

  Tony Cox

  Tony Cox, özellikle 90'lı yılların sonu ve 2000'li yılların başında pek çok komedi filminde karşımıza çıkmış bir isim. Kendisini anımsamayanlar, hafızalarını biraz zorlayarak; Jim Carrey'nin Ben Kendim ve Sevgilim filminde, kız arkadaşını kaptırdığı limuzin şoförü rolünü hatırlayabilirler muhtemelen. Cox, Jedi'nin Dönüşü filmindeki sevimli Ewok'lardan birinin postuna bürünmüştü.

  Rose Bryne

  Güzel yıldız Rose Byrne, son yıllarda popüler sinemanın aranan yüzlerinden biri haline geldi. Fakat sempatik yıldızı da ilk olarak Amidala'nın nedimeleri arasında görmüştük desek?

  Richard Armitage

  Hobbit serisinde, büyük bir ihtişamla perdede ete kemiğe büründürdüğü Thorin Meşekalkan karakterine hayat vermeden çok çok önce; karizmatik aktör Richard Armitage de Amidala'nın muhafız ekibi arasında yer alıyordu. Elbette pek çoğumuz kendisinin filmdeki varlığından bir haberdik!

  Ray Park

  Tamam, "deli fişek aktör Ray Park'ın bu listede ne işi var?" diye sorduğunuzu duyar gibi olsak da kendisine şöhreti getiren Darth Maul haricinde de genellikle karşımıza ağır makyaj altında çıkması sebebiyle; yüzünü bir kere daha hatırlatalım dedik!

  Ralph Brown

  Emektar aktör Ralph Brown, özellikle son yıllarda sinema ve televizyon arenasındaki pek çok projeden aşina olduğumuz bir yüz olmakla birlikte; kendisini son dönemde Agent Carter'da sık sık görmekteyiz!

  Marton Csokas

  Marton Csokas Hollywood aksiyon filmlerinin aranan kötü karakterlerinden biri olmasının yanı sıra, Yüzüklerin Efendisi serisinde karşımıza Lord Celeborn suretinde çıkmıştı. Csokas, Yıldız Savaşları Bölüm II - Klonların Saldırısı filminde Ayrılıkçı Konseyinin üyelerinden biri olarak izleyiciyi selamlayan Csokas'ı CGI takviyeli haliyle tanıyabilmemizin imkânı var mıydı?

  Keira Knightley

  Elbette sağır sultan bile Keira Knightley'in Padme Amidala'nın dublörü olduğunu duydu duymasına da bu detay kendisinin listemize girmesine engel teşkil eder mi? Bu gün Britanya'nın en sevilen simalarından biri olan güzel yıldız, "nereden nereye?" sorusunun cevabı olarak listeye iliştirildi!

  Thomas Brodie Sangster

  Game of Thrones'un yıldızlarından Thomas Brodie Sangster da Star Wars evreninde göründü. Güç Uyanıyor'da Thanisson rolünde boy gösteren genç oyuncu yalnızca birkaç saniye görünse de hayranları onu hemen tanıdı!

  Julian Glover

  Ned Stark'ın kellesini kaybetmesine sebep olan taht oyunlarında büyük bir rol oynayan Pycelle'i ekrana taşıyan usta oyuncu Julian Glover'ın tek içten pazarlıklı rolü bu değil! Kendisini yıllar önce Yıldız Savaşları: İmparator filminde kötücük ifadesiyle nam salan General Maximilian Veers suretinde izleme şansı bulmuştuk.

  Joel Edgerton

  Joel Edgerton, son 5-6 yıl içerisinde yükselişe geçen aktörlerden biri. Kendisinin asıl sükse yapmasına yol açan hareketi ise Warrior filminde Tom Hardy'i iki seksen yere seren yumruğu olmuştu! Son olarak geçtiğimiz yıl Exodus: Tanrılar ve Krallar filminde izlediğimiz aktör, Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith'in İntikamı filminde çok kısa bir süre Luke'un amcası Owen karakteri olarak perdede göründü!

  Jack Purvis

  Terry Gilliam filmlerinin de aranan yüzü olan Jack Purvis, dönemin fantastik filmlerinin gedikli isimlerinden biriydi. Purvis, Jawa'lardan biri olarak karşımıza çıkıyordu.

  George Lucas

  George Lucas'ın da kendi filminde görünme takıntısı olan yönetmenlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Kendisini Palpatine'i ziyareti sırasında Galaktik Opera Salonunda Anakin Skywalker'ı karşılayan Baron Papanoida rolünde kısacık bir süre perdede görüyoruz.

  Dominic West

  Karizmatik aktör Dominic West, muhafız kalabalığının arasından seçilecek bir karizmaya sahipti. Ne yazık ki Yıldız Savaşları: Bölüm I - Gizli Tehlike filminde kraliçesini canla başla koruyan West; Zack Snyder'ın 300 filminde karşımıza kraliçesine ihanet eden Theron suretinde çıkıyordu!

  Deep Roy

  Charlie'nin Çikolata Fabrikası filminde Oompa Loompa'ların her birini itinayla hayata geçiren Deep Roy, Star Wars evreninin yaşlı bilgesi Yoda kostümünün altındaki isimdi! 

  Celia Imrie

  Emektar aktör Celia Imrie, Naboo'nun cesur pilotlarından biri olarak Bravo 5'in operatörlüğünü üstleniyordu. Kendisini bir ara Doctor Who serisinde Miss Kizlet suretinde de karşımıza çıkmıştı hatırlarsanız.

  Bai Ling

  Tetikçi 2 filmindeki çılgın Uzakdoğu'lu Ria'yı hatırladınız mı? Bai Ling, Yıldız Savaşları Bölüm III - Sith'in İntikamı filminde Senator Bana Breemu karakterine hayat vermişti. Ne yazık ki bu karakterin olduğu sahneler filmin orijinal versiyonundan çıkarılmıştı!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top