Hesabım
  En İyi Erotik Gerilim Filmleri

  Film keyfini gece yapmak için neden sunan 20 seksi gerilim / gizem filmi...

  Gerilim ve cinsellik unsurlarını ayrı ayrı düşünmek biraz zor. Kalp atışlarınızı hızlandırabilecek en önemli iki tür aynı filmde buluşunca da izlemek istemeniz kaçınılmaz.

  Alfred Hitchcock'tan David Fincher'a bu iki ögeyi birleştirip muhteşem filmler yaratan birçok yönetmen sayabiliriz. Bu muhteşem filmlerin çoğu kült halini aldı.

  Seks ve gerilimi birlikte muhteşem kılan şey nedir? Seks sizi her daim konudan uzaklaştırır. Gerilim de tam dikkatinizin dağıldığı anda karşınıza çıkarak sizi derinden sarsıp filme hapseder. Cinsellik dozu yüksek gerilim filmleri bu yolla tehlikeli bir akıcılığı sağladıkları için asla sizi sıkmazlar.

  Popcornunuzu hazırladıysanız ışıkları söndürüp izlemeye geçebilirsiniz!

  Derin Sular (2022)

  Prime Video

  Derin Sular / Deep Water

  Vic ve Melinda Van Allen, evliliklerinde sorun yaşayan bir çifttir. Birbirlerinin başkaları ile görüşmelerine izin vererek boşanmaktan kaçınmaya çalışır. Ancak Melinda'nın görüştüğü kişilerin tek tek ortadan kaybolması, Vic'in baş şüpheliler arasında yer almasına neden olur.

  Temel İçgüdü (1992)

  .

  Temel İçgüdü / Basic Instinct

  Dedektif Nick Curran, bir cinayet dosyasını araştırırken davanın şüphelisi olan yazar Catherine Trammel’le yakınlaşır. Cinsellik konusunda son derece serbest davranan Catherine, son kitabında Nick’in davasındaki cinayetin bir benzerini detaylı şekilde anlatmıştır.

  Kayıp Kız (2014)

  .

  Kayıp Kız / Gone Girl

  Sıcak bir yaz sabahı, Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanmaktadır. Fakat o gün Amy aniden ortadan kaybolur. Polis, uzun süre haber alınamayan genç kadının ortadan kaybolması ile ilgili Nick'ten şüphelenmeye başlar.

  İçinde Yaşadığım Deri (2011)

  .

  İçinde Yaşadığım Deri / The Skin I Live In

  Geçmiş trajedilerin peşini bırakmayan parlak bir plastik cerrah, her türlü hasara dayanıklı bir tür sentetik deri yaratır ve saplantısının anahtarını elinde tutan gizemli ve değişken bir kadın üstünde deneyler yapar.

  Aşk ve Para (1998)

  .

  Aşk ve Para / Out of Sight

  Mesleki kariyerine çok fazla banka soygunu sığdıran Jack Foley hapisten kaçar ve kaçırdığı bir polis memuruyla beklenmedik bir çekim yaşar.

  Mulholland Çıkmazı (2001)

  .

  Mulholland Çıkmazı / Mulholland Dr.

  Betty Elms, ünlü bir aktrist olmak için Hollywood'a doğru bir yolculuğa çıktığında kendi hayatında mükemmel bir noktaya ulaşmış olan bir kadınla tanışır. Aralarında gizemli ve oldukça erotik bir ilişki başlar ve Mulholland kavşağında bir trafik kazası gerçekleştiğinde bilinç ve bilinçaltı birbirine karışır.

  Havuz (2003)

  .

  Havuz / Swimming Pool

  Polisiye roman yazarı Sarah Morton, yeni romanını yazmak için yayıncısının Fransa'nın güneyindeki evini ziyaret eder ancak huzur arayışı yayıncısının tembel ve ilgisiz kızı Julie'nin sürpriz bir şekilde gelmesiyle kesintiye uğrar. Sarah’nın ciddi ve sağlam çalışma disiplini, Julie’nin pervasızlığı ve seks üzerine kurulu yaşam tarzı ile sarsılır.

   Hayalet (1990)

   .

   Hayalet / Ghost

   Molly ve Sam birbirlerine çok aşık New Yorklu bir çifttir. Sam bir serseri tarafından öldürüldükten sonra ruhu, eksantrik bir medyumun aracılığıyla dünyaya döner ve sevgilisini yaklaşan tehlikeye karşı uyarmak için çabalar.

   Body Heat (1981)

   .

   Body Heat

   Yakıcı bir Florida yazında bir kadın, küçük bir kasabada avukat olan sevgilisini zengin kocasını öldürmeye ikna eder.

   Derin Uyku (1948)

   .

   Derin Uyku / The Big Sleep

   Özel dedektif Philip Marlowe, varlıklı bir General tarafından kızı Carmen’in bir kitapçıya olan kumar borçlarını nedeniyle işe alınır. General’in diğer kızı Vivian, durumdan şüphelenerek babasının asıl amacının bir ay önce kaybolan yakın arkadaşını bulmak olduğunu düşünür ve bunu dedektifle paylaşır. Karmaşık dava sona ermeden önce dedektif cinayet, şantaj ve aşka şahit olur.

   Sliver (1993)

   .

   Sliver

   New York City'deki seçkin bir apartmana taşınan bir kadın, kısa süre sonra buranın her türden şok edici sırlara sahip kiracıları barındırdığını keşfeder ve binada yaşayan bir komşusuyla yakınlaşmaya başlar.

   Los Angeles Sırları (1997)

   .

   Los Angeles Sırları / L.A. Confidential

   1950'lerin Los Angeles'ında yolsuzluk artarken; biri dar görüşlü, biri gaddar ve biri pespaye olan üç polis memuru, kendi adalet biçimleriyle bir dizi cinayeti araştırır. Soruşturma çok çabuk sonuca ulaşınca şüphelenen ve araştırmaya devam eden polisler, yolu çok güzel bir kadına çıkar...

   To Catch A Thief (1955)

   .

   To Catch A Thief

   Emekli bir mücevher hırsızı, eski mesleğine döndüğünden şüphelenilmesinden sonra masumiyetini kanıtlamak için çabalar ve yolu şımarık genç bir kadınla kesişir.

   Prestij (2006)

   .

   Prestij / The Prestige

   Trajik bir kazanın ardından, 1890'ların Londra'sındaki iki sahne sihirbazı, birbirlerini alt etmek için sahip oldukları her şeyi feda ederken nihai illüzyonu yaratmak için bir savaşa girerler.

   Postacı Kapıyı İki Kere Çalar (1981)

   .

   Postacı Kapıyı İki Kere Çalar / The Postman Always Rings Twice

   ABD’deki şiddetli ekonomik kriz yıllarında, eyaletten eyalete sürüklenen Frank; güzel Cora ve kendinden yaşça büyük kocası Nick’in işlettiği küçük bir lokantaya gelir. Nick’in acıyıp yer gösterdiği genç adam Cora’yla tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar.

   Seks Oyunları (1999)

   .

   Seks Oyunları / Cruel Intentions

   Üvey kardeşler Sebastian ve Kathryn, en az aralarındaki tuhaf ilişki kadar tuhaf bir iddiaya tutuşurlar. Annette ikisinin de radarından kaçmayan güzel bir genç kızdır. Eğer Sebastian, bu genç kızı yatağa atmayı başarırsa iddiayı kazanacaktır ve üvey kardeşi Kathryn'i de yatağa atma ödülünü kucaklayacaktır. Kathryn ise Sebastian'ın olası başarısızlığında onun arabasına el koyacaktır.

   Arka Pencere (1954)

   .

   Arka Pencere / Rear Window

   Fotoğrafçı L.B. Jeffries, bacağını kırıp eve mahkum olduğunda, arka penceresinden komşularını teleskopla seyrederek zaman geçirir. Bir seyri sırasında komşusunun, karısını öldürdüğünden şüphelendiğinde fotomodel sevgilisi Lisa ve hemşiresi Stella’dan yardım ister.

   • Yönetmen: Alfred Hitchcock
   • Oyuncular: Grace KellyJames Stewart

   Gecenin Rengi

   .

   Gecenin Rengi / Color of Night

   Psikiyatrist olan Bill Capa, öldürülen bir arkadaşından bir grup terapisi devralır; fakat aynı günlerde kimliği belirsiz bir katil tarafından da takip edilmeye başlar. Yeni devraldığı grup terapisindeki kişilerin garip bir şekilde Capa'nın birlikte olduğu genç bir kadınla bağlantısı vardır.

   Vahşi Şeyler

   .

   Vahşi Şeyler / Wild Things

   Bir lisede danışman öğretmenlik yapan Sam Lombardo iki kız öğrencisi tarafından taciz suçlamalarına maruz kalır ve kendini savunması için avukat Bowden’ı tutar. Fakat dava günü geldiğinde, iki genç kızın ağzından dökülen cümleler davayı şaibeli hale getirecek cinstendir.

   Tuhaf İlişkiler (1996)

   .

   Tuhaf İlişkiler / Bound

   Eski mahkum Corky'nin yerleştirdiği apartmanda, yasal olmayan yollarla kazandığı parasını aklamaya çalışan bir gangster olan Cesar ve onun parasına aşık kız arkadaşı Violet vardır. Zamanla aralarında şiddetli bir tutku başlayan Corky ve Violet, Ceasar'ın parasını çalıp kaçmaya karar verirler.

   Öldüren Kadın (2002)

   .

   Öldüren Kadın / Femme Fatale

   Öldürücü cazibeye sahip bir hırsız olan Laura Ash, ünlü bir film yıldızının mücevherini çalarken ekip arkadaşları yakalanır, kendisiyse Amerika'ya kaçar. Yedi yıl sonra Fransa'ya geri döndüğünde Lily adıyla yeni bir hayata başlar ancak eski hayatı hiç beklmediği şekilde açığa çıkacaktır.

   facebook Tweet
   Öneriler
   Yorumlar
   Yorumları göster
   Back to Top