Hesabım
  Dune, Dünya Prömiyerini Venedik'te Yaptı
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 4 Eyl 2021 - 09:50

  Ekip, tam kadro olarak galaya katıldı

  Dune
  1. Dune +

  Dune / Zendaya

  Joel C Ryan/Invision/AP

  Devamı...
  Frank Herbert'in efsaneleşen ve her zaman en çok satan kitaplar arasında yer alan bilim-kurgu romanı Dune'un Denis Villeneuve uyarlaması yılın en çok beklenen filmleri arasında. Film, dünya prömiyerini 78. Venedik Film Festivali'nde yaptı ve ilk izlenimler oldukça iyi. Filmin oyuncu kadrosu ve ekip üyeleri tam kadro olarak prömiyere katıldı ve filmi izleyicilerle birlikte izledi. Bu durum, ortaya çok şık görüntülerin çıkmasını sağladı.

  Uzak bir gelecekte geçen "Dune", ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. "Baharat" adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu "baharat"tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

  Filmin oyuncu kadrosunda; Timothee Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Oscar Isaac, Dave Bautista, Jason Momoa, David Dastmalchian, Javier Bardem, Stellan Skarsgard, Charlotte Rampling ve Stephen Mckinley Henderson gibi oyuncular yer alıyor. Dune, 22 Ekim 2021 tarihinde Türkiye'de gösterimde olacak.
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top