Hesabım
  Burcunuza Göre Hangi Marvel Kahramanısınız?

  En sevdiğimiz süper kahramanlar hangi burçtan?

  Marvel Sinematik Evreni'nin sevdiğimiz süper kahramanlarının her zaman çok meşgul olduğu bir sır değil. Kahramanlarımız bazen dünyayı, bazen arkadaşlarını, hatta bazen tüm evreni kurtarmak için sürekli bir mücadele halinde olduğundan, muhtemelen burçlarını kontrol etmek için zamanları yoktur, hatta hangi burçtan olduklarını bilmiyor bile olabiler... Ama sorun değil, sadık Marvel hayranları olarak, biz bunu onların yerine yapabiliriz. 

  Zodyak'ta yalnızca 12 tanımlı burç var; fakat Marvel Sinematik Evreni, yıllara yayılan filmleriyle ve dizileriyle sunduğu onlarca karakterle çok daha büyük bir dünya sunuyor. Biz de bu kahramanlar evreninden, Zodyak'taki burçları en iyi temsil eden Marvel karakterlerini sizler için seçtik...

  Bu galerimizde, Marvel Sinematik Evreni'nin Spider-Man, Iron Man, Captain America, Black Widow gibi en sevdiğimiz kahramanlarından bazılarının burçlarını ve sizin burcunuzu temsil eden süper kahramanı öğrenebilir, onlarla hangi ortak özellikleri taşıdığınızı gözden geçirebilirsiniz...

  Tüm Marvel yapımları Disney+'ta! Şimdi izlemek için tıklayın...

  Koç: Carol Danvers / Captain Marvel

  Carol Danvers (Brie Larson) aslında bir Boğa, ama Captain Marvel doğası gereği gerçek bir Koç. Kendini her zaman yeni bir mücadeleye atmaya hazır. Ayrıca çoğu zaman kelimenin tam anlamıyla enerjiyle çevrili. Tıpkı Kaptan Marvel gibi, Koç burçları da cesur, tutkulu ve kendinden emindir. Öte yandan, Carol çabuk sinirlenebilir ve çok hızlı harekete geçtiği için sorunlar yaşayabilir, ama ne olursa olsun kalbi her zaman doğru yerdedir.

  Boğa: T’Challa / Black Panther

  Marvel Sinematik Evreni'nin Black Panther'i T'Challa (Chadwick Boseman) tam bir Boğa. Geliştikçe, evrenin sahip olduğu en sağduyulu, güvenilir ve istikrarlı kahramanlardan biri haline gelen karakter, hem ailesine hem de ülkesine inanılmaz derecede bağlı ve özellikle Civil War'da ortaya çıktığı gibi oldukça inatçı.

  İkizler: Tony Stark / Iron Man

  Doğuştan İkizler olan Tony Stark (Robert Downey Jr), Zodyak burcunun özelliklerini tam olarak yansıtıyor. Iron Man, burcunun doğal uyumluluğunu, dinamik doğasını, tutkusunu ve merakını sergiliyor. Her zaman zeki, karizmatik ve ilgi odağı olmayı başarıyor. İkizlerin çift karakterliliğini de yansıtan Tony, genellikle yalnız, kararsız ve kendini geri planda ve dünyanın yükünü omuzlarında taşıyormuş gibi hisseder.

  Yengeç: Steve Rogers / Captain America

  Bir Yengeç olarak doğan Steve Rogers (Chris Evans), burcunun mükemmel bir temsilcisidir. Siz de bir Yengeçseniz, kendinizi Kaptan Amerika'nın inatçılığında, kararlılığında ve duygularını ifade edememesinde görebilirsiniz. Her şeyden önce, onun sevdiklerine olan bağlılığını takdir edebiliriz. Steve Rogers, tıpkı gerçek bir Yengeç gibi yolun sonuna kadar yanınızda olacaktır. Doğru olduğuna inandığı şey için savaşma isteğiyle birleşen bu sadakat, kısaca Steve Rogers'tır.

  Aslan: Thor

  Thor'un (Chris Hemsworth) güçlü ve sevecen kişiliği onu gerçek bir kral, bir lider, bir Tanrı; gerçek bir Aslan yapar. Gücü elinde tutan Thor, sadece kendisi için değil, etrafındakiler için de iyi ve doğru olmaya çalışır. Zaman zaman kendini beğenmişliğe meyilli olabilir, ama bunun bir önemi yok - özünde kim olduğu kendisini gösteriyor.

  Başak: Peter Parker / Spider-Man

  27 Ağustos doğumlu Peter Parker (Tom Holland) gerçek bir Başak burcu. En genç Avengers üyesi olarak, hayatındaki normalliğe tutunmak isteyen Peter, her zaman, kimsenin aklına gelmeyen sorular sorar. Çoğu Başak gibi, Peter da inanılmaz derecede aile odaklı, özverili ve her zaman arkadaş canlısıdır. Ayrıca en önemli Başak özellikleri olarak inanılmaz derecede çalışkan, esnek ve dik başlıdır.

  Terazi: James ‘Rhodey’ Rhodes / War Machine

  6 Ekim'de doğan James 'Rhodey' Rhodes (Don Cheadle), hayranların bir mil öteden görebileceği güçlü bir adalet duygusuna sahiptir. Mükemmel bir Terazi olarak, akılcı ve mantıklı davranmaya önem verir. Teraziler aynı zamanda çok sosyal burçlardır, takım halinde çalışmayı severler ve arkadaşlıklarına değer verirler. Rhodey'nin Tony ile olan dostluğu da bunun güzel bir örneği...

  Akrep: Natasha Romanoff / Black Widow

  Karadulların (Black Widow) ve akreplerin ortak noktası nedir? İkisi de ölümcüldür - tıpkı Marvel Sinematik Evreni'nin Karadul'u Natasha Romanoff (Scarlett Johansson) gibi. Ancak ölümcül, her zaman kötü anlamına gelmez ve bunu Natasha'nın sevdiklerine gösterdiği iyiliğinde görebiliriz. Natasha cesur, sadık ve beceriklidir, yani onu nitelikli bir Akrep yapan tüm özellikleri taşır. Bir casus olarak ketumdur, sevdiklerinin sırlarını asla ifşa etmez ve son derece sadıktır.

  Yay: Nakia

  "Black Panther"deki Nakia (Lupita Nyong’o) Yay burcunun cisimleşmiş hali diyebiliriz. Özgürlük onu harekete geçiren esas güçtür ve seyahat etme, keşfetme, dünyayı görme ve ihtiyacı olan noktalarda ona yardım etme isteği kişiliğinin anahtarıdır. Kısıtlanmaktan hoşlanmaz, bir ateş burcu olarak tutkusu onu harekete geçirir ve zodyakın okçusu olarak arayışlarında ve sevdiklerini savunmada şiddetlidir.

  Oğlak: Clint Barton / Hawkeye

  Clint Barton'ın (Jeremy Renner) temsil ettiği gibi, düzen ihtiyacı ve detaylara dikkat, Oğlak burcunun önemli özellikleridir. Hawkeye, Marvel Sinematik Evreni'ndeki rahat karakterlerden biri gibi görünebilir, ancak zaman geçtikçe gerçekten ne kadar odaklandığını görüyoruz. Clint sadece bir SHIELD ajanı olduğu profesyonel hayatıyla ve bir baba olarak özel hayatını dengeleyebilmekle kalmıyor; aynı zamanda dünyayı kurtarmak isterken süper kahramanlık görevlerinden uzaklaşmak gibi bir arzusu var. Bu kadar yüksek ölçekteki bu çatışma gerçek Oğlak bir burcu özelliğidir.

  Kova: Shuri

  Shuri (Letitia Wright), birçok Kova insanı gibi utangaç değildir, ancak kesinlikle eksantriktir. Bir bütün olarak, Kova burcunun parlak bir temsilidir - bağımsızdır, özgündür ve çok ileri görüşlü bir zihniyete sahiptir. Aynı zamanda gerçek bir Kova gibi, Shuri de bir dahi, mucit ve bilim adamıdır. Bu hava burcu altında doğanlar gibi, her zaman bir sonraki projesini düşünür.

  Balık: Wanda Maximof / Scarlet Witch

  Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen), bir Balık burcu olarak her şeyi çok derinden hissediyor, Keder onu duygusal olarak ele geçirdiğinden, iş işten geçene kadar hatalarını göremeyebilir. Ayrıca suçluluk duygusu, ve sıkışmış hissetme konusunda sıkıntı yaşayabilir. Ne olursa olsun, empatisi yüksek olduğundan ve yanlışlarını düzeltmeye çalıştığından, duygularını kırmayı ve doğru olanı yapmayı her zaman başarır.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top