Hesabım
  Önümüzdeki Aylarda İzlemeyi Dört Gözle Beklediğimiz Filmler

  2023'ün geri kalanında bizi hangi filmler bekliyor?

  Beyazperde

  Oldukça yoğun bir vizyon takvimine sahip olan 2023 yılının ilk üç ayını geride bıraktık. Şimdi bizleri, önümüzdeki aylarda izleyeceğimiz birbirinden heyecan verici filmler bekliyor.

  "Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves", "Renfield", "Super Mario Kardeşler Filmi" gibi eğlenceli filmlerle girdiğimiz Nisan ayının ardından; "Galaksinin Koruyucuları 3", "The Flash" gibi süper kahraman filmleri vizyondaki yerini almak için sırada.

  Heyecanla beklenen sayısız aksiyon filminin yanı sıra, Ari Aster imzalı "Korkuyorum", Wes Anderson imzalı "Asteroid City" gibi filmler de seyirciyle buluşmak için gün sayıyor.

  2023'ün uzun zamandır çeşitli esprilere konu olan en büyük sinema olayı ise 21 Temmuz'da yaşanacak. Greta Gerwig'in "Barbie"siyle Christopher Nolan'ın "Oppenheimer"ı aynı gün vizyona girecek. Apayrı iki ucu temsil eden filmlerin rekabetinin sonuçları merakla beklenirken, sosyal medyada bu rekabete ilişkin mizah hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor...

  Pixar'ın yeni animasyonu "Elemental", Sony Pictures'ın büyük bir heyecanla beklenen filmi "Spider-Man: Across the Spider-Verse" animasyon cephesindeki önemli filmler olarak dikkat çekiyor. 2023'ün sonlarına yaklaştığımızda ise Dennis Villeneuve imzalı "Dune 2" bizi bekliyor olacak.

  Sözü fazla uzatmayalım, işte 2023'ün devamında izlemeyi dört gözle beklediğimiz harika filmler...

  Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  .

  Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur - 7 Nisan

  Tüm zamanların en ünlü rol yapma oyunun beyaz perde uyarlaması için Chris Pine, Hugh Grant, Michelle Rodriguez, Justice Smith, Rege-Jean Page, Sophia Lilis bir araya geldi. Film, bir grup haydutun yaşadıkları fantastik dünyaya yanlışlıkla kıyameti getirmesini ve bunu geri çevirmek için çabalamak zorunda kalmasını anlatıyor.

  Renfield

  .

  Renfield - 14 Nisan

  Bram Stoker'ın orijinal Dracula romanında Reinfeld karakteri, Dracula'nın yardımcısı olmasının yanı sıra, hayal gördüğünü zannettiği için akıl hastanesinde tutulan biri olarak karşımıza çıkıyordu. Modern dünyada geçen "Renfield" filminde Nicholas Hoult'un canlandırdığı Renfield'ı efendisi Kont Dracula'dan kurtulmaya çalışırken göreceğiz.

  The Super Mario Bros. Movie

  Universal Pictures

  Super Mario Kardeşler Filmi - 14 Nisan

  Nintendo'nun dünya çapındaki en ünlü oyunlarından biri olan Mario Bros.'tan uyarlanan film, Brooklyn’li tesisatçılar Mario ve kardeşi Luigi'nin maceralarını anlatıyor. İkili, bir ana su borusunu tamir etmek için yer altında çalışırken gizemli bir borudan aktarılarak sihirli, yeni bir dünyaya girerler. Ancak kardeşler ayrı düşmüştür ve Mario, Luigi’yi bulmak için destansı bir maceraya çıkar.

  Evil Dead Rise

  Warner Bros.

  Kötü Ruh: Uyanış - 21 Nisan

  Lee Cronin'in yönettiği doğaüstü korku filmi "Evil Dead Rise", Sam Raimi'nin orijinal üçlemesini ve Fede Alvarez'in 2023 tarihli yeniden çevrimi "Evil Dead"i takip ederek serideki 5. film oluyor. Film, zamanla birbirlerinden uzaklaşmış iki kız kardeşin, şeytani etki altındaki ölülerin istilası karşısında, hayatta kalabilmek için birlik olmak zorunda kalmasını anlatıyor.

  Ghosted

  Apple TV+

  Ghosted - 21 Nisan (Apple TV+)

  Ana de Armas ve Chris Evans'ı bir araya getiren Ghosted, esrarengiz bir kadın olan Sadie'ye sırılsıklam aşık olan Cole adında sıradan bir adamın aniden değişen hayatnı anlatıyor. Birlikte geçirdikleri güzel birkaç günün ardından Sadie'nin herhangi bir mesaja cevap vermemesi üzerine Cole onu bulmak için Londra'ya gider, ancak çok geçmeden kendisini dünyayı kurtarmak zorund kaldığı bir macerada bulur.

  Guy Ritchie's The Covenant

  .

  Guy Ritchie's The Covenant - 28 Nisan

  Guy Ritchie'nin ilk savaş filmi olan The Covenant'ta başrolü Jake Gyllenhaal üstleniyor. Hikaye, ABD Ordusundan Çavuş John Kinley'nin, zamanında kendi hayatını kurtaran bir tercümanı ve ailesini kurtarmak için Afganistan'a geri dönmesini anlatıyor.

  Guardians of the Galaxy Vol. 3

  Disney

  Galaksinin Koruyucuları 3 - 5 Mayıs

  Marvel'ın sevilen kahramanlarının üçüncü ve son macerasında, Star Lord'a hayat veren Chris Pratt ve Gamora'ya hayat veren Zoe Saldana'nın yanı sıra ekibin diğer üyeleri Drax (Dave Baustista), Groot (Vin Diesel), Rocket Racoon (Bradley Cooper), Nebula (Karen Gillan), Mantis (Pom Klementieff) ve Kraglin (Sean Gunn) yeniden bir araya geliyor.

  The Pope's Exorcist

  .

  Şeytanın Düşmanı - 5 Mayıs

  Film, Vatikan'da gerçekten baş şeytan kovucu olarak görev yapan Peder Gabriele Amorth'un dava dosyalarına dayanıyor ve Amorth'a Oscar'lı oyuncu Russell Crowe hayat veriyor. İlhamını gerçek bir karakterden alsa da bu bir biyografi filmi değil, Peder Amorth'un Vatikan'ın "çaresizce saklamaya çalıştığı" asırlık bir komployu ortaya çıkardığı bir korku-gerilim filmi olarak tanımlanıyor.

  Hızlı ve Öfkeli 10

  .

  Hızlı ve Öfkeli 10 - 19 Mayıs

  Louis Leterrier tarafından yönetilen "Hızlı ve Öfkeli 10" sinemanın en popüler serilerinden biri olan Hızlı ve Öfkeli efsanesinin, iki filmlik finalinin ilk ayağını oluşturuyor. Serinin 5. filminde Dom (Vin Diesel) ve ekibi, Brezilyalı uyuşturucu kralı Hernan Reyes’i ortadan kaldırıp krallığını yok etmişti. Ama Reyes’in oğlu Dante (Jason Momoa) her şeye tanıklık etmişti ve son 12 yılını intikam için plan yaparak geçirdi...

  The Little Mermaid

  Disney

  Küçük Deniz Kızı - 26 Mayıs

  Disney'in klasik animasyonunun live-action uyarlaması, insan olmak isteyen küçük deniz kızı Ariel’in hikayesini konu ediyor. İnsan olup, Prens Eric ile evlenmek isteyen deniz kızı Ariel, hayallerini gerçekleştirebilmek için Ursula adındaki kötü kalpli bir denizaltı büyücüsüyle ile anlaşma yapar. Ancak bu anlaşma Ariel’in hayatının değişmesine neden olur.

  Spider-Man: Across The Spider-Verse

  Sony Pictures

  Örümcek-Adam: Örümcek-Evrenine Geçiş - 2 Haziran

  2018 yapımı "Spider-Man: Into the Spider-Verse" izleyenlerden büyük beğeni almasının yanı sıra En İyi Animasyon Oscar'ını da kazanmıştı. Animasyon tarzı ve eğlenceli senaryosuyla dikkat çeken filmin devam halkası, Haziran ayında izleyicilerle buluşacak. Miles Morales yeni macerasında 6 farklı Spider-Evreni'nden geçecek ve bunların her biri kendine has animasyon tarzıyla perdeye yansıyacak.

  Asteroid City

  .

  Asteroid City - 16 Haziran

  Tom Hanks, Scarlett Johansson, Margot Robbie, Steve Carell gibi yıldızlar dolu film, 1955 dolaylarında kurgusal bir Amerikan çöl kasabası olan Asteroid City'de geçiyor. Ülkenin dört bir yanından gelen öğrencileri ve velileri dostluk ve bilimsel rekabet için bir araya getirmek üzere organize edilen Junior Stargazer/Space Cadet kongresinin güzergahı dünyayı değiştiren olaylarla olağanüstü bir şekilde kesintiye uğrar...

  Elemental

  Pixar

  Elemental: Doğanın Güçleri - 16 Haziran

  Animasyonlarıyla eğlenceli olduğu kadar derin konuları da ele alan Pixar'dan bizi hüzünlendirecek yeni bir aşk hikayesi geliyor. Doğada bulunan dört elementin yani ateş, su, toprak ve havanın yaşadığı bir şehir olan Element City'de geçen film, ateş kız Ember ile su çocuk Wade'in imkansız aşkını anlatıyor.

  The Flash

  Warner Bros.

  The Flash - 16 Haziran

  Flashpoint çizgi roman hikayesine dayanan filmde, Barry Allen geçmişteki olayları değiştirmek için zamanda yolculuk yapıyor ancak bu olay beklenmedik sonuçlar doğuruyor. Annesini kurtarma girişimi istemeden geleceği değiştirdiğinde Barry, General Zod'un geri döndüğü ve tanıdığı Süper Kahramanların olmadığı bir gerçekliğe hapsolur.

  Indiana Jones and the Dial of Destiny

  .

  Indiana Jones and the Dial of Destiny - 30 Haziran

  Harrison Ford'un ikonik Indiana Jones rolüne son kez geri döneceği filmin yönetmen koltuğunda James Mangold oturuyor. Filmin kadrosunda Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Toby Jones, Boyd Holbrook gibi isimler yer alıyor. 1960'larda geçen bu macerada Indiana Jones, kendisine yabancı gelen yeni bir dünyada, vaftiz kızıyla birlikte Nazi bilim adamlarına karşı mücadele edecek.

  Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  Paramount Pictures

  Mission Impossible: Ölümcül Hesaplaşma Birinci Bölüm - 14 Temmuz

  Görevimiz Tehlike serisinin 7. filminde Tom Cruise yeniden Ethan Hunt karakterine bürünüp aksiyon sahneleriyle nefes keserken; Rebecca Ferguson, Simon Pegg, Vanessa Kirby, Ving Rhames gibi isimler de geri dönüyor. Filmin yönetmenliğini ise serinin beşinci filminden itibaren yönetmen koltuğunda oturan Christopher McQuarrie üstleniyor.

  Barbie

  Warner Bros.

  Barbie - 21 Temmuz

  Greta Gerwig'in yönettiği ve senaryosunu Noah Baumbach ile birlikte kaleme aldığı "Barbie"de Margot Robbie, Ryan Gosling, Simu Liu, Emma Mackey, Ncuti Gatwa, Will Ferrell gibi isimler rol alıyor. Film, fantastik Barbie dünyasından dışlanan Barbie'nin gerçek yaşama adapte olmaya çalışmasını anlatacak.

  Oppenheimer

  Universal Pictures

  Oppenheimer - 21 Temmuz

  Christopher Nolan'ın son filmi atom bombasının mucidi Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer'ın hayatını ve atom bombasının yaratılma sürecinde yaşananları anlatıyor. Dünyayı kurtarmak için onu yok etme riskini alan Oppenheimer'a filme Cillian Murphy hayat veriyor. Kadroda ayrıca Matt Damon, Robert Downey Jr., Emily Blunt, Florence Pugh, Kenneth Branagh, Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett gibi yıldız isimler var.

  Gran Turismo

  .

  Gran Turismo - 11 Ağustos

  Playstation'ın son derece başarılı Gran Turismo video oyunu serisinden uyarlanan film, oyun becerileri gerçek bir profesyonel yarış arabası sürücüsü olmak için bir dizi yarışmayı kazanacak kadar iyi olan genç bir Gran Turismo oyuncusunun yaşadıklarını konu alıyor.

  The Equalizer 3

  .

  The Equalizer 3 - 1 Eylül

  The Equalizer 3, biri haksızlığa uğradığında adaleti sağlamak için acımasız geçmişinden gelen yeteneklerini kullanmak zorunda kalan eski hükümet ajanı Robert McCall'İn maceralarını konu ediyor.

  Kraven The Hunter

  .

  Kraven the Hunter - 6 Ekim

  Sony'nin Spider-Man spin-off projesinde başrolü Aaron Taylor-Johnson üstleniyor. Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılan ve 1964 yılında, The Amazing Spider-Man #15 ile ilk kez sahneye çıkan Sergei Nikolaevich Kravinoff, Örümcek Adam'ı yenen adam olarak üstünlüğünü kanıtlamayı amaçlayan bir Rus avcıdır. Sinister Six'in kurucularından biri olan Kraven, Örümcek Adam'ı diri diri gömmeye kadar varan eylemleriyle onun en büyük düşmanlarından biri olduğunu kanıtlamıştır.

  Killers of the Flower Moon

  Apple

  Killers of the Flower Moon - 20 Ekim

  Martin Scorsese'nin bir kez daha Leonardo DiCaprio ile bir araya geldiği filmin aslında bu yılın sonlarında vizyona girmesi planlanmıitı ancak neredeyse son anda vizyon tarihi 2023'e ertelendi. DiCaprio'nun yanı sıra Jesse Plemons, Lily Gladstone, Robert De Niro, Brendan Fraser gibi isimlerin yer aldığı film 1920'lerde geçiyor ve Oklahoma'daki Osage Cinayetleri ile FBI'ın kuruluş sürecini anlatıyor.

  Pain Hustlers

  Netflix

  Pain Hustlers - 27 Ekim (Netflix)

  Emily Blunt, Chris Evans, Andy Garcia, Catherine O'Hara, Jay Duplass, Brian d’Arcy James ve Chloe Coleman'ı bir araya getiren Pain Hustlers, işini kaybeden bekar bir annenin reçeteli ilaçlar satarak kazançlı ama nihayetinde tehlikeli bir entrikanın içine düşmesini anlatıyor.

  Dune: Part Two

  Warner Bros.

  Dune: Part Two - 3 Kasım

  Dennis Villenneuve'nin bizi Frank Herbert'in epik dünyasına götürdüğü "Dune" filminin merakla beklenen devam filminde Timothee Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista yeniden bir araya gelirken, kadroya Florence Pugh, Austin Butler ve Christopher Walken ekleniyor.

  The Killer

  .

  The Killer - 10 Kasım

  David Fincher’ın yönettiği, Michael Fassbender'ın başrolünü üstlendiği The Killer, Alexis Nolent (a.k.a Matz) tarafından yazılan ve Luc Jacamon tarafından çizilen, aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlandı. Film, acımasız bir suikastçının hayatını konu alıyor. Oyuncu kadrosunda Michael Fassbender'a, Tilda Swinton, Charles Parnell, Arliss Howard, Sophie Charlotte eşlik ediyor.

  Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes

  .

  Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes -17 Kasım

  Açlık Oyunları serisindekiolaylardan onlarca yıl öncesinde geçen film, Panem'in despot lideri olarak tanıdığımız Coriolanus Snow'un 18 yaşındaki hikayesini konu ediyor. Yakışıklı ve çekici bir genç olan Coriolanus’un hayatı, 10. Açlık Oyunları için mentor olarak seçildiğinde değişir. Mentorluk edeceği kız 12. Bölge'den seçilen ve son derece yoksul olan Lucy Gray Bird'dür.

  Wonka

  .

  Wonka - 15 Aralık

  Charlie'nin Çikolata Fabrikası'ndan tanıdığımız Willy Wonka'nın gençliğini ve Umpa Lumpalarla nasıl tanıştığını anlatacak olan filmin başrolünü Timothee Chalamet üstleniyor. Filmde ayrıca Hugh Grant, Olivia Colman, Sally Hawkins, Rowan Atkinson gibi isimler rol alıyor.

  Napoleon

  .

  Napoleon - Vizyon tarihi henüz belli değil.

  Usta yönetmen Ridley Scott'ın epik dramı, Fransız İmparator Napoleon Bonaparte'ın sıradan bir askerden bir imparatora dönüşmesini, ilk eşi Josephine'in gözünden anlatıyor. Napoleon'a Joaquin Phoenix'in hayat verdiği filmde Josephine'i ise Vanessa Kirby canlandırıyor.

  Ferrari

  .

  Ferrari - Vizyon tarihi henüz belli değil.

  Michael Mann'in yönettiği "Ferrari"de Enzo Ferrari'ye Adam Driver hayat veriyor. Brock Yates'in "Enzo Ferrari - The Man and the Machine" adlı kitabından uyarlanan film, 1957 yılınnda geçiyor ve Ferrari'nin Mille Miglia yarışına katıldığı dönemi merkezine alıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top