Hesabım
  2023'te İzlemeyi Dört Gözle Beklediğimiz Filmler
  26 Ara 2022 - 17:51

  2023'te bizi hangi filmler bekliyor?

  Beyazperde

  2022 yılını bitirmemize sayılı günler kaldı. Yıl sonu listeleriyle 2022'nin en sevdiğimiz yapımlarını gözden geçirdik, peki ya 2023'te izleyeceklerimiz?

  Vizyon takvimine baktığımızda 2023'ün sinema açısından dolu dolu geçecek bir yıl olduğunu görüyoruz. Martin Scorsese, Ridley Scott, Thomas Mann gibi usta isimlerin yeni filmlerinin yanı sıra; daha çok genç izleyicileri hedefleyen Marvel'dan "Ant-Man and the Wasp: Quantumania" ve yeni bir seriyi başlatma potansiyeli olan "Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves" gibi aksiyon macera filmler 2023'te sinemalarda olacak.

  2023'ün uzun zamandır çeşitli esprilere konu olan en büyük sinema olayı ise 21 Temmuz'da yaşanacak. Greta Gerwig'in "Barbie"siyle Christopher Nolan'ın "Oppenheimer"ı aynı gün vizyona girecek. Apayrı iki ucu temsil eden filmlerin rekabetinin sonuçları merakla beklenirken, sosyal medyada bu rekabete ilişkin mizah hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor...

  Pixar'ın yeni animasyonu "Elemental", Sony Pictures'ın büyük bir heyecanla beklenen filmi "Spider-Man: Across the Spider-Verse" animasyon cephesindeki önemli filmler olarak dikkat çekiyor. 2023'ün sonlarına yaklaştığımızda ise Dennis Villeneuve imzalı "Dune 2" bizi bekliyor olacak. Sözü fazla uzatmayalım, işte 2023'te izlemeyi dört gözle beklediğimiz harika filmler...

  Ant-Man and The Wasp: Quantumania

  Disney

  Ant-Man ve Wasp: Quantumania - 17 Şubat 2023

  Marvel Sinematik Evreni'nin 4. fazı, konu bütünlüğünü sağlayamaması nedeniyle yoğun olarak eleştirildi. 5. fazı başlatacak olan "Quantumania" olayların bağlanacağı noktaya varmamız için önemli bir basamak olacak. Bu filmde, Marvel'ın "The Multiverse Saga" olarak adlandırdığı yeni hikaye evreninin kötü karakteri Kang the Conqueror (Jonathan Majors) olaylara resmen dahil olacak.

  John Wick: Chapter 4

  Lionsgate

  John Wick: Chapter 4 - 24 Mart 2023

  Yönetmen Chad Stahelski ve Keanu Reeves geri dönüyor. John Wick'in 4. macerasında Laurence Fishburne, Ian McShane, Lance Reddick gibi demirbaş isimlerin yanı sıra, Donnie Yen, Bill Skarsgård, Hiroyuki Sanada, Scott Adkins, Clancy Brown ve Shamier Anderson gibi yeni isimler de yer alıyor.

  Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  .

  Zindanlar ve Ejderhalar: Hırsızlar Arasındaki Onur - 7 Nisan 2023

  Tüm zamanların en ünlü rol yapma oyunun beyaz perde uyarlaması için Chris Pine, Hugh Grant, Michelle Rodriguez, Justice Smith, Rege-Jean Page, Sophia Lilis bir araya geldi. Film, bir grup haydutun yaşadıkları fantastik dünyaya yanlışlıkla kıyameti getirmesini ve bunu geri çevirmek için çabalamak zorunda kalmasını anlatıyor.

  Spider-Man: Across The Spider-Verse

  Sony Pictures

  Örümcek-Adam: Örümcek-Evrenine Geçiş - 2 Haziran 2023

  2018 yapımı "Spider-Man: Into the Spider-Verse" izleyenlerden büyük beğeni almasının yanı sıra En İyi Animasyon Oscar'ını da kazanmıştı. Animasyon tarzı ve eğlenceli senaryosuyla dikkat çeken filmin devam halkası, Haziran ayında izleyicilerle buluşacak. Miles Morales yeni macerasında 6 farklı Spider-Evreni'nden geçecek ve bunların her biri kendine has animasyon tarzıyla perdeye yansıyacak.

  Elemental

  Pixar

  Elemental: Doğanın Güçleri - 16 Haziran 2023

  Animasyonlarıyla eğlenceli olduğu kadar derin konuları da ele alan Pixar'dan bizi hüzünlendirecek yeni bir aşk hikayesi geliyor. Doğada bulunan dört elementin yani ateş, su, toprak ve havanın yaşadığı bir şehir olan Element City'de geçen film, ateş kız Ember ile su çocuk Wade'in imkansız aşkını anlatıyor.

  Indiana Jones and the Dial of Destiny

  Lucasfilm

  Indiana Jones and the Dial of Destiny - 30 Haziran 2023

  Harrison Ford'un ikonik Indiana Jones rolüne son kez geri döneceği filmin yönetmen koltuğunda James Mangold oturuyor. Filmin kadrosunda Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Toby Jones, Boyd Holbrook gibi isimler yer alıyor. 1960'larda geçen bu macerada Indiana Jones, kendisine yabancı gelen yeni bir dünyada, vaftiz kızıyla birlikte Nazi bilim adamlarına karşı mücadele edecek.

  Barbie

  Warner Bros.

  Barbie - 21 Temmuz 2023

  Greta Gerwig'in yönettiği ve senaryosunu Noah Baumbach ile birlikte kaleme aldığı "Barbie"de Margot Robbie, Ryan Gosling, Simu Liu, Emma Mackey, Ncuti Gatwa, Will Ferrell gibi isimler rol alıyor. Film, fantastik Barbie dünyasından dışlanan Barbie'nin gerçek yaşama adapte olmaya çalışmasını anlatacak.

  Oppenheimer

  Universal Pictures

  Oppenheimer - 21 Temmuz 2023

  Christopher Nolan'ın son filmi atom bombasının mucidi Amerikalı fizikçi Julius Robert Oppenheimer'ın hayatını ve atom bombasının yaratılma sürecinde yaşananları anlatıyor. Dünyayı kurtarmak için onu yok etme riskini alan Oppenheimer'a filme Cillian Murphy hayat veriyor. Kadroda ayrıca Matt Damon, Robert Downey Jr., Emily Blunt, Florence Pugh, Kenneth Branagh, Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett gibi yıldız isimler var.

  Dune: Part Two

  Warner Bros.

  Dune: Part Two - 3 Kasım 2023

  Dennis Villenneuve'nin bizi Frank Herbert'in epik dünyasına götürdüğü "Dune" filminin merakla beklenen devam filminde Timothee Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista yeniden bir araya gelirken, kadroya Florence Pugh, Austin Butler ve Christopher Walken ekleniyor.

  Wonka

  Warner Bros.

  Wonka - 15 Aralık 2023

  Charlie'nin Çikolata Fabrikası'ndan tanıdığımız Willy Wonka'nın gençliğini ve Umpa Lumpalarla nasıl tanıştığını anlatacak olan filmin başrolünü Timothee Chalamet üstleniyor. Filmde ayrıca Hugh Grant, Olivia Colman, Sally Hawkins, Rowan Atkinson gibi isimler rol alıyor.

  Beau is Afraid

  A24

  Beau is Afraid - Vizyon tarihi henüz belli değil.

  Çok beğenilen "Hereditary" ve "Midsommar" filmlerinin yönetmeni Ari Aster bu kez bir korku filmiyle değil, kendi deyimiyle bir "kabus komedisi"yle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Başrolünü Joaquin Phoenix'in üstlendiği filmin adı başlangıçta "Disappointment Blvd." olarak açıklanmıştı.

  Killers of the Flower Moon

  Apple

  Killers of the Flower Moon - Vizyon tarihi henüz belli değil.

  Martin Scorsese'nin bir kez daha Leonardo DiCaprio ile bir araya geldiği filmin aslında bu yılın sonlarında vizyona girmesi planlanmıitı ancak neredeyse son anda vizyon tarihi 2023'e ertelendi. DiCaprio'nun yanı sıra Jesse Plemons, Lily Gladstone, Robert De Niro, Brendan Fraser gibi isimlerin yer aldığı film 1920'lerde geçiyor ve Oklahoma'daki Osage Cinayetleri ile FBI'ın kuruluş sürecini anlatıyor.

  Napoleon

  Apple

  Napoleon - Vizyon tarihi henüz belli değil.

  Usta yönetmen Ridley Scott'ın epik dramı, Fransız İmparator Napoleon Bonaparte'ın sıradan bir askerden bir imparatora dönüşmesini, ilk eşi Josephine'in gözünden anlatıyor. Napoleon'a Joaquin Phoenix'in hayat verdiği filmde Josephine'i ise Vanessa Kirby canlandırıyor.

  Ferrari

  Forward Pass

  Ferrari - Vizyon tarihi henüz belli değil.

  Michael Mann'in yönettiği "Ferrari"de Enzo Ferrari'ye Adam Driver hayat veriyor. Brock Yates'in "Enzo Ferrari - The Man and the Machine" adlı kitabından uyarlanan film, 1957 yılınnda geçiyor ve Ferrari'nin Mille Miglia yarışına katıldığı dönemi merkezine alıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top