Hesabım
  Heyecanla Beklediğimiz 12 Çizgi Roman Filmi!

  Merakla beklenen süper kahraman filmleri bu dosyamızda...

  Marvel Studios, Warner Bros.

  Çizgi roman filmlerinin izleyicilerde uyandırdığı heyecan oranındaki belirgin düşüşe rağmen, Marvel Sinematik Evreni, DC Evreni ve diğer seriler çok sayıda heyecan verici gelecek filme sahip.

  Sinema evreni konseptinin yükselişiyle çizgi roman filmleri sinemanın en başarılı türlerinden biri haline geldi. Önceden belirlenmiş hikayeleri veya karakterleri, geniş ve kapsayıcı bir anlatının parçası olarak var oldukları bir dünyaya uyarlayabilmek modern süper kahraman filminin yükselişine yol açtı.

  Giderek dallanıp budaklanan hikayeler Marvel Sinematik Evreni'ne bariz bir başarı getirirken, 4. faz aynı başarıyı sürdüremeyerek hayranlardan yoğun eleştiriler aldı. Ancak Marvel Studios eleştirilerden ders alıyor gibi görünüyor ve gelecek dönemde başta Disney+ dizileri olmak üzere içeriklerini azaltarak kaliteye odaklanmayı hedefliyor. Sıradaki MCU filmleri ise Fantastic Four, Thunderbolts, Avengers gibi ekipleri yeniden bir araya getirmeyi vadederek büyük heyecan uyandırıyor.

  DC Genişletilmiş Evreni de Marvel'ın ayak izlerini takip etmek istedi anca aynı oranda başarılı olamadı. Warner Bros. - Discovery birleşmesi gibi geniş çapta gerçekleşen ancak DCEU'nun geleceğini de etkileyen biri dizi gelişmenin ardından, şimdi DCEU geride bırakılmaya hazırlanıyor. Bu evren dahilinde planlanan son film olan "Aquaman ve Kayıp Krallık" yıl sonunda izleyicilerle buluşacak. Daha sonrasında ise James Gunn'ın tasarladığı yeni DC Evreni'nin heyecan uyandıran filmleri gelmeye devam edecek.

  Tabii merakla beklediğimiz tüm çizgi roman filmleri büyük sinematik evrenlerin bir parçası değil. DC'nin Joker ve Batman'i de bağımsız hikaye çizgilerinde ilerlemeye devam edecek.

  İşte önümüzdeki dönemde izlemeyi heyecanla ve merakla beklediğimiz 12 çizgi roman uyarlaması!

  Kraven The Hunter / Avcı Kraven

  Sony Pictures

  Sony'nin Örümcek Adam Evreni filmleri tutarlı bir performans gösterememiş olsa da "Avcı Kraven" bu sinematik evrenin iddialı filmlerinden biri olabilir gibi görünüyor. Aaron Taylor-Johnson, Russell Crowe ve Ariana DeBose'un rol aldığı film Ağustos 2024'te vizyona girecek. Taylor-Johnson, "Avengers: Age of Ultron" ve "Suikast Treni"ndeki rolleriyle aksiyon ağırlıklı rollerde yetenekli olduğunu kesinlikle kanıtladı ve şiddet dozu yüksek, +18 bir film olan "Avcı Kraven"ı yükseklere taşıma potansiyeline sahip.

  Avengers: Kang Dynasty

  Marvel Studios

  Marvel'ın film zaman çizelgesi sürekli ileriye doğru ilerlerken, gözler serinin bir sonraki büyük ekip filmi "Avengers: The Kang Dynasty"ye çevrildi. İlk kez "Loki" 1. sezonda ilk kez ortaya çıkmasının ardından Kang'ın ayak izleri MCU'nun her yerinde keşfedildi ve sonraki projelerde birden fazla Kang varyantı tanıtıldı. Avengers ekibini MCU'da bir kez daha iş başında görmek birçok kişi için büyük bir beklentiye neden oluyor ve film Marvel'ın en ikonik kötü adamlarından biri olan Kang'ın etrafında şekilleneceği için film gerçekten de heyecan uyandırıcı...

  Thunderbolts

  Marvel Studios

  Marvel Sinematik Evreni, giderek daha kalıplaşmış ve öngörülebilir hale gelmesi nedeniyle sıkça eleştiriliyor ancak "Thunderbolts", bir araya gelmek zorunda kalan bir grup kötü niyetli anti-kahramanı takip ederek tüm bunları değiştirme potansiyeline sahip. Bucky Barnes, US Agent, Red Guardian, Taskmaster, Ghost ve Yelena Belova'nın Black Widow'u da dahil olmak üzere serideki birçok karakteri geri getirecek olan film MCU'nun ihtiyaç duyduğu temiz havayı sağlayabilir.

  Captain America: Brave New World

  Marvel Studios

  En çok beklenen Marvel filmlerinden biri olan "Captain America: Brave New World" yeterince kullanılmayan bazı karakterlerin geri dönüşünü sağlayacak. Film sadece Sam Wilson'ın Captain America rolünü üstlendikten sonraki ilk kişisel hikayesi olmakla kalmayacak, aynı zamanda General Thaddeus "Thunderbolt" Ross'u (Harrison Ford), Samuel Sterns'i (Tim Blake Nelson) ve Betty Ross'u (Liv Tyler) geri getirecek. Endgame sonrası ikonik bir kahramanın yeni versiyonunu keşfeden ilk MCU filmi olarak da dikkat çeken film ve tüm MCU'nun gidişatını belirleyecek potansiyele sahip.

  Blade

  Marvel Studios

  Vampir avcısı rolünde Oscar'lı Mahershala Ali'nin yer aldığı "Blade"in Marvel Sinematik Evreni'ne çok daha karanlık ve daha şiddetli bir giriş olacağı neredeyse kesin. Hikaye anlatımında daha olgun bir bakış açısı benimsemek, MCU filmlerinin aşırı aile dostu olduğu yönündeki yaygın eleştirilere bir yanıt niteliği de taşıyabilir. Ancak sürekli aksaklıklar ve prodüksiyon sürecinde ertelemeler yaşayan film hakkındaki gelişmeler, hayranlar için biraz umut kırıcı oldu. Şu anda 2025'in başlarında piyasaya sürülmesi planlanan "Blade", MCU için yeni ve ince bir başlangıcı işaret edebilir tabii tüm aksilikler aşılıp çekimleri tamamlanabilirse...

  Superman: Legacy

  Warner Bros.

  2025'te vizyona girmesi planlanan "Superman: Legacy"nin büyük heyecan uyandırmasının nedenleri oldukça açık. Dünyanın en ikonik kahramanı olan Superman'i konu alması bir yana film aynı zamanda DC Evreni için yeni bir adım olacak ve hem filmin yazarı/yönetmeni hem de DC Studios eş başkanı olan James Gunn'ın gözetiminde tüm seriyi yeniden başlatacak. Gunn'ın süper kahraman filmlerindeki geçmişi etkileyici, ancak "Superman: Legacy"nin DC açısından önemi hafife alınamaz ve bu nedenle yeni evrene ilk giriş belki de iki kat daha heyecan verici.

  Fantastic Four

  Marvel Studios

  Fantastik Dörtlü birçok kez canlı aksiyona uyarlanmış olsa da sevilen karakterlerin MCU saflarına girmeleri uzun zaman aldı. Karakterlerin haklarının nihayet Marvel'a dönmesinden bu yana yeni "Fantastic Four" filmi MCU'nun gelecek filmleri arasında en çok merak edilenlerden biri. Bu ikonik karakterlerin kaçınılmaz olarak geç tanıtımlarına rağmen MCU'ya nasıl uyum sağlayacağını görmek heyecan uyandırıyor, diğer yandan sevilen karakterleri hangi oyuncuların canlandıracağı da büyük bir gizem olmaya devam ediyor.

  The Batman - Part II

  Warner Bros.

  Matt Reeves'in yönettiği "The Batman" filminin ses getiren başarısı, bir devam filmini kaçınılmaz kıldı. Reeves'in Gotham Şehri'ne dair cesur ve sağlam yaklaşımı, pek çok kişinin tekrar ziyaret etmeye istekli olduğu bir atmosfer yarattı. Robert Pattinson'ın intikamcı dedektifi gelecek filmde muhtemelen daha kahramanca bir duruşa bürünecek. Gelecek devam filmiyle ilgili ayrıntıların paylaşılmamasına rağmen "The Batman Part II" DC'nin gelecek filmler listesindeki en heyecan verici çizgi roman filmlerinden biri olmaya devam ediyor.

  Deadpool 3

  Marvel Studios

  "Deadpool 3" hakkında şimdiden konuşulanlara bakılırsa, filmin gelecek en heyecan verici Marvel filmlerinden biri olabileceği anlaşılıyor. Ryan Reynolds bir kez daha karaktere dönerken bu kez ona Hugh Jackman'ın Wolverine'i eşlik edecek. İki kahramanın sonunda bir araya geldiğini görmek birçokları için bir hayalin gerçekleşmesini sağlıyor. Dahası, film ikiliyi bir anlamda MCU'ya tanıtacak ve belki de gelecek yeni hikayelerin kapısını aralayacak. Diğer yandan filmde karşımıza çıkması muhtemel sayısız Fox-Marvel karakterinin adı geçiyor ve her yeni iddiayla birlikte beklentiler yükseliyor.

  Joker: Folie À Deux

  Warner Bros.

  Todd Phillips'in "Joker"i, DC'nin en ikonik kötü karakterinin kökenlerine ayakları yere basan ve rahatsız edici bir mercekle bakarak çok büyük bir başarı yakaladı. Devam filmi "Joker: Folie à Deux", Joaquin Phoenix'in kötü adamını geri getirecek ve Lady Gaga'nın canlandırdığı Harley Quin'i tanıtan bir müzikal olacak. Film şimdiden konsept ve oyuncu kadrosunun mükemmel bir birleşimi gibi görünüyor ve eğer ilk filmin izinden gidebilirse DC'nin gelecek en ilginç ve eğlenceli filmi olması muhtemel.

  Avengers: Secret Wars

  Marvel Studios

  MCU'da hiçbir film "Avengers: Endgame" kadar başarılı olamadı ve aynı seviyeye ulaşabilecek gibi görünen tek film de "Avengers: Secret Wars". Endgame'e çok benzeyen Secret Wars, MCU'nun Çokluevren hikayesini destansı bir sinema gösterisiyle tamamlayan, yıllarca süren anlatı temelinin karşılığı olacak. Filme ilişkin ayrıntılar şimdilik çok yetersiz çünkü planlanan 2027 vizyon tarihine henüz uzun bir yol var. Ancak temel aldığı çizgi romanın büyük potansiyelini paylaşıyorsa, MCU'nun şimdiye kadarki en inanılmaz filmlerinden biri olabilir.

  Spider-Man: Beyond the Spider-Verse

  Sony Pictures

  "Spider-Man: Across the Spider-Verse"ün heyecan verici sonunun ardından, planlanan üçlemenin "Beyond the Spider-Verse" alt başlıklı son filmi, en çok beklenen çizgi roman filmlerinden biri. Bu nedenle filmi Mart 2024 olarak açıklanan vizyonn tarihinin değişmesi, filmin şimdilik belirsiz bir tarihe ertelenmesi hayranları oldukça üzdü. "Spider-Man: Beyond the Spider-Verse", Miles Morales'in kendini keşfetme yolculuğunu, bir bütün olarak Örümcek Evreni'ndeki yerini belirleyerek tamamlayacak. Önceki iki film, nefes kesen animasyon stili ile şimdiye kadar yapılmış en iyi Marvel filmlerinden biri oldu ve yüksek beklentiler "Beyond the Spider-Verse"ü gelecek en heyecan verici çizgi roman filmi haline getirdi.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top