Hesabım
  Oyuncular Grevi Nedeniyle Ertelenen Tüm 2024 Filmleri

  SAG-AFTRA grevi 2023'ün sonlarına doğru devam ederken, birçok stüdyo 2024'te vizyona girmesi planlanan filmlerini erteliyor.

  .

  Amerikan Yazarlar Birliği'nin (WGA) grevi, WGA ile Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği'nin (AMPTP) yeni bir sözleşme üzerinde anlaşmasıyla 27 Eylül'de resmen sona erdi. Ancak Sinema Oyuncuları Birliği – Amerika Televizyon ve Radyo Sanatçıları Federasyonu (SAG-AFTRA) grevi hala devam ediyor.

  Bu süreçte oyuncuların çekimlere katılması, yeni sözleşmeler yapması ve hatta tamamlanmış filmlerinin tanıtım kampanyalarında görev alması mümkün olmadığından, stüdyolar 2024'te vizyona girmesi beklenen pek çok filmin tarihlerini erteliyorlar.

  Bunların içinde henüz çekimleri bitmeyen ve grevden sonra devam etmesi planlanan filmler olduğu kadar, çoktan çekilmiş ancak oyuncuların katılmadığı ve sönük geçen tanıtım turlarıyla riske atılmak istenmeyen yapımlar da var.

  Bir yıl ileriye, 2025'e ertelenen filmler olsa da şimdilik vizyon takvimi değişikliklerinin çoğu 2024 yılıın dışına taşmadan yaşanıyor. Ancak SAG-AFTRA ile AMPTP anlaşmaya varamazsa ve grev beklenenden daha da uzun sürerse hem bu listedeki filmler hem daha pek çok film daha da ileri tarihlere ertelenebilir.

  İşte oyuncular grevi nedeniyle ertelenen tüm 2024 filmleri...

  Snow White

  Disney

  22 Mart 2024'te vizyona girmesi beklenen canlı aksiyon Pamuk Prenses filmi "Snow White" 21 Mart 2025'e ertelendi. Filmde Pamuk Prenses'e Rachel Zegler, Kötü Kraliçe'ye ise Gal Gadot hayat veriyor.

  Elio

  .

  1 Mart 2024'te vizyona girmesi planlanan Pixar animasyonu "Elio" 13 Haziran 2025'e ertelendi. Film kendisini yalnışlıkla Dünya'nın elçisi olarak tanıtan Elio adındaki bir çocuğun uzaylı yaşam formlarıyla girdiği maceraları anlatıyor.

  Deadpool 3

  Marvel Studios

  SAG-AFTRA grevinin "Deadpool 3"ün yapımını kesintiye uğrattığı göz önüne alındığında, pek çok kişi yeni filmin ertelenmesini bekliyordu. Ancak Marvel Studios, Ryan Reynolds liderliğindeki filmi vizyon tarihlerinde öne aldı. 8 Kasım 2024'te vizyona girmesi beklenen filmin yeni vizyon tarihi 3 Mayıs 2024 olarak belirlendi. Filmin çekimlerine Ocak 2024'te devam edilmesi planlanıyor fakat grevin uzama ihtimalini göz önüne aldığımızda film hala ertelenme tehlikesiyle karşı karşıya.

  Captain America: Brave New World

  Disney

  "Captain America: Brave New World" 3 Mayıs 2024'te yayınlanacaktı ancak bu tarihi "Deadpool 3" aldığı için film 26 Temmuz 2024'e ertelendi. Anthony Mackie'nin Captain America rolünü üstleneceği filmde ayrıca Harrison Ford, Danny Ramirez, Carl Lumbly, Tim Blake Nelson ve Liv Tyler gibi isimler yer alıyor.

  Thunderbolts

  Marvel Studios

  Yeni Captain America filminin tarih değişikliğine bağlı olarak "Thunderbolts" filmi 26 Temmuz 2024 yerine, 20 Aralık 2024 tarihine ertelendi. Filmde, MCU'da daha önce canlandırdıkları karakterlerle David Harbour, Florence Pugh, Sebastian Stan, Harrison Ford, Hannah John-Kamen, Wyatt Russell, Olga Kurylenko, Julia Louis-Dreyfus ve Steven Yeun ile Ayo Edebiri rol alıyor.

  Blade

  Marvel Studios

  Mahershala Ali liderliğindeki "Blade" 2019'da Comic-Con'da duyurulmasından bu yana, farklı nedenlerle defalarca ertelendi. Film son olarak 6 Eylül 2024'ten 14 Şubat 2025'e kaydırıldı ancak bu noktada, bir gün Mahershala Ali'yi Blade olarak görüp göremeyeceğimizden emin değiliz...

  Fantastic Four

  Marvel Studios

  Marvel hayranlarının büyük bir heyecanla beklediği yeni "Fantastic Four" filmi 8 Kasım 2024'ten, 2 Mayıs 2025'e ertelendi. Filmin oyuncu kadrosu halen açıklanmadı; eğer oyuncular grevi başlamadan önce yapılan ancak duyurulmayan anlaşmalar yoksa, seçmeler grevden sonra başlayacaksa, filmin daha da ileriye atılması kaçınılmaz görünüyor.

  Spider-Man: Beyond The Spider-Verse

  Sony Pictures

  "Spider-Man: Across the Spider-Verse" 30 Mayıs 2023'te vizyona girdi ve hayranları, üçlemeyi sonlandıracak "Spider-Man: Beyond the Spider-Verse"i heyecanla beklemeye itecek, son derece merak uyandırıcı bir şekilde bitti. Filmin 29 Mart 2024'te vizyona gireceği duyurulduğundan, bir yıl beklemek oldukça makul görünüyordu. Fakat ne yazık ki film tamamen belirsiz bir tarihe ertelendi. Oyuncular ancak grev bitince diyaloglarını kaydedebilecekler, ayrıca filmin prodüksiyon sürecinde de yeteri kadar ilerlemediği öne sürülüyor.

  Mission: Impossible 8

  Paramount Pictures

  Görevimiz Tehlike serisinin 8. filmi olan "Mission: Impossible - Dead Reckoning Part Two" (filmin isminin değişmesi gündemde) 28 Haziran 2024'ten 23 Mayıs 2025'e ertelendi. Filmin çekimleri sıfırdan başlamayacak ancak ekibin hala çekmesi gereken bazı sahneler var ve bu nedenle grevin bitmesi beklenecek.

  Transformers One

  .

  Paramount'un animasyon filmi "Transformers One"ın ilk başta 19 Temmuz 2024'te gösterime girmesi planlanıyordu ancak stüdyo, filmi 13 Eylül 2024'e erteledi. Film, Chris Hemsworth'ün seslendirdiği Optimus Prime ve Brian Tyree Henry'nin seslendirdiği Megatron'un başlangıç ​​hikâyesini ve nasıl düşman olduklarını anlatacak. Diğer oyuncular arasında Scarlett Johansson, Jon Hamm ve Laurence Fishburne yer alıyor.

  A Quiet Place: Day One

  .

  "Sessiz Bir Yer" filminden öncesini, sese duyarlı uzaylıların dünyaya geldiği ilk günü anlatacak olan "A Quiet Place: Day One" 8 Mart 2024'ten 28 Haziran 2024'e ertelendi. Michael Sarnoski'nin yönettiği filmde Lupita Nyong'o, Joseph Quinn, Alex Wolff, Djimon Hounsou ve Denis O'Hare rol alıyor.

  Godzilla x Kong: The New Empire

  .

  "Godzilla x Kong: The New Empire"ın vizyon tarihi yalnızca bir ay ileriye atıldı, en azondan şimdilik. 15 Mart 2024'te izleyicilerle buluşması beklenen film 12 Nisan 2024'te vizyona girecek. "Godzilla vs. Kong" filminin doğrudan devamı olan filmde; Dan Stevens, Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Kaylee Hottle, Alex Ferns ve Rachel House rol alıyor.

  The Lord Of The Rings: The War Of The Rohirrim

  .

  "Yüzüklerin Efendisi: İki Kule"de anlatılan 183 yıl önceki Rohirrim savaşını konu alan animasyon film "The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim"in 12 Nisan 2024'te yayınlanması planlanıyordu ancak SAG-AFTRA grevi nedeniyle Warner Bros. filmi 13 Aralık 2024'e erteledi. Hikaye, Brian Cox'un seslendirdiği Helm Hammerhand etrafında geçiyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top